×

Wypełniło się kolejne proroctwo. Niektórzy twierdzą, że oznacza to początek końca świata

Ostatnio sporo się słyszy o tym, że koniec świata zbliża się wielkimi krokami. Powstało na ten temat wiele teorii i cały ogrom przepowiedni. Już tylko w tym roku „końców świata” było kilka. Na szczęście wszystkie przeżyliśmy…

Zaćmienie księżyca

Najgłośniej mówiło się o końcu naszego świata w związku z całkowitym zaćmieniem Księżyca, którego świadkami byliśmy jakiś czas temu. Chrześcijańscy mistycy przekonywali, że jest to wypełnienie biblijnej przepowiedni o krwawym księżycu. Jak doskonale wiemy, do niczego złego jednak nie doszło, ale to wcale nie oznacza, że już możemy czuć się bezpiecznie…

Czerwona jałówka

Tym razem o zbliżającym się Armagedonie coraz głośniej mówią również i konserwatywni Żydzi. Według nich kolejny koniec świata związany jest z…krową. Dlaczego? 28 sierpnia tego roku w Izraelu na świat przyszła czerwona jałówka. Jest ona pierwszą taką od 2 tysięcy lat. Teraz dokładnie bada ją The Temple Institute, czyli religijna organizacja z siedzibą w Jerozolimie, która w planach ma zajęcie się odbudową kolejnej świątyni.

Czerwona jałówka w Torze

O narodzinach takiej krowy mówi Tora. Możemy przeczytać o niej w Księdze Liczb. Ma ona być niezbędna do tego, aby wypełniło się proroctwo o odbudowie Świątyni Jerozolimskiej oraz powtórnym przyjściu mesjasza. Co dokładnie jest tam napisane? 19. rozdział Księgi wprost mówi o tym, że kiedy urodzi się czerwona jałówka bez skazy, trzeba będzie ją spalić, a jej popioły rozsypać w miejscu, gdzie znajduje się zniszczona świątynia. Dopiero wtedy ma być możliwa jej odbudowa. Wszystko to ma sprawić, że na Ziemi pojawi się mesjasz.

I przemówił Pan do Mojżesza i Aarona tymi słowy: (2) Taki jest przepis zakonu, nadanego przez Pana w tych słowach: Powiedz do synów izraelskich, niech przywiodą do ciebie jałówkę maści czerwonej, nietkniętą, która nie ma żadnej wady i na której jeszcze nie było jarzma, (3) i dacie ją Eleazarowi, kapłanowi, on zaś każe ją wyprowadzić poza obóz i zabić w swojej obecności

10. i ostatnia jałówka

Jerozolimskie media podkreślają, że w całej historii narodu żydowskiego było tylko 9 takich jałówek. Ta jest 10. – prorocza i ostatnia. Z kolei na portalu Najwyższy czas! możemy przeczytać, że The Temple Institute oświadczył, iż brakuje tylko popiołu czerwonej jałówki, jako składnika do przywrócenia czystości biblijnej, czyli odbudowy Świątyni.

Rola Trzeciej Świątyni dla całej ludzkości przynosi mesjańską wizję przyszłości: życia wiecznego wolnego od kłamstwa i smutku, który jest obecny u tak wielu ludzi.

Tydzień po narodzinach, jałówka została poddana szczegółowej analizie przez ekspertów rabinicznych, którzy stwierdzili, że jałówka jest realnym kandydatem do bycia proroczą biblijną czerwoną jałówką, która jest opisana w Torze i Biblii.

Aby się upewnić, zostanie ona zbadana ponownie za trzy miesiące

Może Cię zainteresować