×

Co Ukrainiec myśli o uchodźcach? „Wam podać palec, to wy po samą piętę up***dolicie”

Co Ukrainiec myśli o uchodźcach? Aż ciężko uwierzyć, że z ust mężczyzny padły tak mocne słowa pod adresem jego rodaków, którzy uciekają do Polski przed wojną. A jednak…

Co Ukrainiec myśli o uchodźcach?

W sieci pojawił się materiał Vova Yakubiw, TikTokera, którego poczynania w mediach śledzi tysiące internautów. Jego profil zgromadził 23 tys. obserwujących i niemal 500 tys. polubień. TikToker pochodzi z Ukrainy, ale świetnie mówi w języku polskim, bowiem od kilku lat mieszka w Polsce.

W związku z wydarzeniami za naszą wschodnią granicą, Vova Yakubiw regularnie odnosi się do sytuacji w kraju. Postanowił również wyrazić swoją opinię na temat uchodźców, którzy uciekają do Polski przed wojną. Jeśli myślisz, że padły same wyrazy współczucia i wsparcia, to bardzo się mylisz.

Już na początku materiału Vova oznajmił, że dedykuje ten materiał do ludzi, którzy przyjechali do Polski z Ukrainy. Mimo to materiał został nagrany w języku polskim. Dlaczego? Jak sam stwierdził, „po ukraińsku rozmawiam tylko z Ukraińcami, a oni nie są Ukraińcami”.

To są… Nie będę ich obzywał, bo TikTok mi zablokuje ten filmik.

W dalszej części materiału TikToker odniósł się bezpośrednio do uciekających przed wojną uchodźców…

Przyjechaliście tutaj jako uchodźcy, nie mówię o wszystkich, i myślicie, że wam wolno to, czego nie wolno innym. Wam podać palec, to wy po samą piętę upier***icie. Fajnie jest, kiedy przyjeżdża się, i tutaj wszyscy pomagają, oddają ostatnie, a wy zachowujecie się jak koty. Ludzie, którzy przyjechali kilka miesięcy temu, pomyśleli, że też mogą nie płacić za tramwaje, za autobusy, to mandaty dostali. Ja tylko żałuję, że takie niskie. Od razu korzystają ze wszystkich usług NFZ, nawet ku*wa łącznie z dentystą. To co wy tutaj zęby przyjechaliście leczyć?

– wypomina uchodźcom Vova.

TikToker opowiedział również o sobie i o swoich początkach w Polsce, które nie należały do najłatwiejszych.

Ja przyjechałem do Polski w 2014 roku. Wiecie, ile ja razy byłem na chorobowym, żeby płaciło mi państwo? Jeden raz i to ja byłem w gipsie, bo mi prawie palec wy***rdoliło. Wiecie ile ja pieniędzy dostałem od państwa polskiego za 8 lat? Zero i ja nie mówię, że mi się należy. Mi tutaj się ku*wa nie należy nic, mimo tego, że tutaj moi dziadkowie mieszkali. Mimo tego ja jestem nadal tutaj gościem, a wy przyjechaliście i myślicie, że wam wszystko wolno?

Choć z pierwszej części wypowiedzi wynika, że Vova nie jest przychylnie nastawiony do wielu uchodźców z Ukrainy, w dalszej części materiału mówi o tym, że „stara się pomagać Ukraińcom”

Jednym pomogłem wynająć mieszkanie. Polacy rzucili mi pieniądze, żebym ja pomógł Ukraińcom. Oczywiście, ja swoje pieniądze też dawałem i na paliwo i swój czas, ale nie o to chodzi. Ja chociaż staram się pomóc, chociaż wyjechałem dawno, dawno temu, a wy przyjechaliście tutaj i myślicie, że jesteście kozakami? Tak, wy tutaj na*racie i sobie pojedziecie, a ja tutaj będę mieszkał i będę wysłuchiwał to wszystko.

Ukraińcy tak się nie zachowują. Ukraińcy są uczciwi, pracowici. Uwierzcie mi, że do momentu, kiedy ja nie pracowałem u swojego szefa, u którego teraz pracuje, to on żadnego Ukraińca nie chciał. No zobaczył, że Ukraińcy pracują, starają się, są uczciwi, nie oszukują, a wy tak potraficie w jeden miesiąc roz***rdolić wszystko.

Vova zaznacza przy tym, że nie mówi o wszystkich Ukraińcach. Nie mówi o tych, którzy „nie mieli wyjścia”. Wymienia tutaj m.in. uchodźców z Charkowa, miasta, które bardzo mocno ucierpiało w wyniku najazdów wroga.

Na koniec Vova odniósł się do sytuacji w zachodniej części Ukrainy i po raz kolejny do ludzi, którzy w jego opinii nie są Ukraińcami.

Mówię o zachodniej Ukrainie. Przecież tam się nic nie dzieje. Ja wiem, ja sam jestem z zachodniej Ukrainy. Zawsze mówiłem, że nienawidzę przepraszać za kogoś, ale ja przepraszam, że w Ukrainie mieszkają tacy ludzie. Uwierzcie, to nie są Ukraińcy. Ukraińcy tak nie postępują…

Źródła: www.facebook.com, www.tiktok.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować