×

Ciężarna postrzeliła 4-letnią córkę i pracownika. Dziewczynkę zabrał śmigłowiec

27-latka w zaawansowanej ciąży postanowiła wyczyścić broń, na którą ma pozwolenie. Szkoda, że wcześniej nie sprawdziła, czy broń jest naładowana. W wyniku przypadkowego wystrzału czteroletnia córka kobiety odniosła 14 ran. Walczy o życie w szpitalu. Ucierpiał także mężczyzna, pracujący na podwórku.

Nieodpowiedzialne traktowanie broni

O dostęp do broni palnej od lat toczą się w Polsce spory. Z jednej strony lobby łowieckie skutecznie forsuje dogodne dla siebie przepisy, z drugiej media trochę za często donoszą o przypadkach nieodpowiedzialnego obchodzenia się z bronią. Często prowadzi to do zupełnie niepotrzebnych tragedii.

Do fatalnego w skutkach przypadkowego wystrzału doszło w środę po południu w Brzezinach w powiecie ryckim. 27-letnia kobieta w szóstym miesiącu ciąży postanowiła wyczyścić broń. Jak ustaliła policja, ma na nią pozwolenie. Ale, jak się okazuje, nie musi to oznaczać, że umie się z nią obchodzić. Przynajmniej nie na tyle, by przed czyszczeniem broni sprawdzić, czy przypadkiem nie jest ona naładowana. Okazało się, że była…

Ciężarna postrzeliła dwie osoby

W wyniku przypadkowego wystrzału czteroletnia córka kobiety odniosła 14 ran postrzałowych od śrutu. Jeden z nich utkwił w okolicach serca. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie śmigłowcem Lotniczego Pogotowania Ratunkowego.  Informacje potwierdza Katarzyna Matusiak z Prokuratury Okręgowej w Lublinie:

27-letnia kobieta czyściła broń w budynku gospodarczym i w pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału. Postrzelona została 4-letnia dziewczynka oraz 27-letni pracownik, którzy przebywali w tym czasie na podwórzu.

Mężczyzna został postrzelony w nogę. Doznał pęknięcia kości udowej. Za nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kobiecie grozi do trzech lat więzienia.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, www.polsatnews.pl

Może Cię zainteresować