×

Nielegalny przedmiot w kurczaku. Szokujące odkrycie celników

Przemytnicy na lotnisku to niewątpliwie spora zagwozdka dla pracowników służby celnej. Tym razem ochrona lotniska na Florydzie dokonała zadziwiającego odkrycia. Otóż nielegalny przedmiot znajdował się w surowym kurczaku.

Nielegalny przedmiot w kurczaku

Głównym celem funkcjonariuszy służby celnej jest namierzenie przemytników. Korzystają oni ze wszystkich możliwych narzędzi w celu wykrycia przestępców, co nie zawsze jest to takie proste. W wielu przypadkach przemytnicy wykazują się ogromną pomysłowością. Pytanie, kto okaże się bardziej przebiegły? Tym razem to celnicy pracujący na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood byli górą.

Sprawa ta szybko obiegła amerykańskie media. Nie podano jednak tożsamości sprawcy. W czasie rutynowej kontroli funkcjonariusze odkryli, że jeden z pasażerów przewozi surowego kurczaka. To nie spora porcja mięsa zdziwiła celników a jego „nadzienie”. Służba celna odkryła nielegalny przedmiot w kurczaku. Co takiego ukrył pomysłowy przemytnik?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Travel Tips & Dad Joke Hits ? (@tsa)

To bardzo ciekawy składnik do nadziania

Podróżujący widocznie był pewny, że wykorzystanie surowego kurczaka jako „tarczy” dla nielegalnego przedmiotu przyniesie mu szczęśliwy finał. Niestety, był w dużym błędzie. Porcja kurczaka była znacznych rozmiarów, więc zainteresowała funkcjonariuszy. Jakież było ich zdziwienie, gdy w środku odnaleźli broń palną.

Amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu podała do publicznej wiadomości szczegóły tego zajścia. Dodatkowo na Instagramie umieszczono fotorelacje z lotniska. Na zdjęciach dokładnie widać wystającą broń z kurczaka. Pod umieszczonym postem pojawiło się wiele komentarzy, którzy ocenili nieodpowiedzialne zachowanie podróżującego.

Czy ci ludzie nie rozumieją, jak działają urządzenia rentgenowskie?

– zapytał z przekąsem internauta.

To bardzo ciekawy składnik do nadziania

– zażartował inny.

Amerykańskie linie lotnicze nie zabraniają przewożenia tego przedmiotu

Na koniec nasuwa się pytanie, czy pasażer-przemytnik wiedział, że amerykańskie linie lotnicze, nie zabraniają przewożenia broni palnej? Wystarczyło tylko zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa transportowania tego typu przedmiotów. Te wyraźnie mówią, że każdy rodzaj broni powinien zostać zgłoszony i odpowiednio zabezpieczony. Dodatkowo taki przedmiot umieszcza się tylko i wyłącznie w środku bagażu rejestrowanego.

Źródła: www.o2.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować