×

Ciało noworodka na składowisku śmieci. Pracownicy zauważyli je na taśmie

Ciało noworodka na składowisku śmieci. Makabrycznego odkrycia dokonali pracownicy Eko Doliny w Łężycach. Zwłoki przemieszczały się na taśmie służącej do sortowania odpadów. Ruszyły już poszukiwania matki dziecka. Dziś odbędzie się sekcja zwłok, która dostarczy więcej informacji.

Skutki prawa aborcyjnego

Zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce sprawiło, że z miesiąca na miesiąc przybywa kobiet, które pomimo świadomości, że ich ciąża nie rokuje urodzeniem zdrowego dziecka, nie mają możliwości jej przerwania. W związku z tym, można się spodziewać, że w najbliższym czasie dojdzie do eskalacji przypadków porzucania martwych noworodków na śmietnikach bądź wysypiskach.

Póki co nie wiadomo, jakie motywy kierowały kobietą, która wyrzuciła swoje nowo narodzone dziecko do śmieci, ale pewne jest, że jej sytuacja musiała być niezwykle dramatyczna. W ubiegły piątek pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Eko Dolina w Łężycach (województwo pomorskie) natknęli się na martwego noworodka płci męskiej.

Z pierwszej opinii biegłej wynika, że dziecko było wcześniakiem, najprawdopodobniej urodzonym w ósmym miesiącu ciąży. Wszystko wskazuje na to, że do zgonu doszło od 24 do 72 godzin wcześniej.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że sekcja zwłok nastąpi dziś. Dzięki niej będzie możliwe ustalenie jaki charakter miały obrażenia znalezione na ciele wcześniaka. Śledczy chcą ustalić czy noworodek urodził się żywy, czy martwy.

Ciało noworodka na składowisku śmieci

Z informacji przekazanych przez Wawryniuk wynika, że w trakcie porodu mogło dojść u noworodka do obrażeń. Na jego ciele znajdują się ślady uszkodzeń.

W tej chwili nie wiadomo, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Na ciele widoczne są obrażenia, ale ich charakter zostanie ustalony podczas sekcji zwłok.

Ruszyły już poszukiwania matki noworodka. Policja zamierza ustalić miejsce, z którego pochodziły odpady, do których wrzucono zwłoki. Wawryniuk prosi, aby osoby, które pamiętają, że w ostatnim czasie widziały ciężarną, która obecnie nie posiada dziecka, zgłaszały ten fakt na policję.

Osoby, które widziały kobietę, która była ostatnio w ciąży a nie ma dziecka, proszone są o zgłaszanie się do organów ścigania.

Należy jednak pamiętać, że w Polsce funkcjonuje wiele okien życia, w których każdy rodzic może anonimowo zostawić dziecko. Tym samym, nie da się ustalić co ze swoim dzieckiem zrobiła kobieta, która jeszcze niedawno była w ciąży.  Porzucenie zwłok może być traktowane jako forma ich zbezczeszczenia. Grozi za to kara pozbawienia wolności, nawet do 8 lat.

§  1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§  2. Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: twitter (miniatura wpisu), Facebook, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij