×

Ciało księdza na plebani! Policja potwierdza, że miał widoczne obrażenia

Ciało księdza na plebani w miejscowości Pomocne. Według doniesień medialnych duchowny miał rany głowy. Znaleziono go około godziny 7:30. Na miejscu wciąż pracuje policja i technicy kryminalistyczni.

Ciało księdza na plebani w miejscowości Pomocne

Dzisiejszego ranka około godziny 7:30 policja otrzymała zgłoszenie o odkryciu w jednym z pomieszczeń sakralnych w miejscowości Pomocne w województwie dolnośląskim zwłok duchownego. Na głowie księdza widoczne były rany.

Nadkomisarz Kamil Rynkiewicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu w rozmowie z polsatnews.pl potwierdził jedynie:

W godzinach porannych w jednym z pomieszczeń sakralnych ujawniono zwłoki księdza.

Portal polatnews.pl dotarł też do świadków, którzy twierdzą, że ciało kapłana znajdowało się przed plebanią, a nie w budynku sakralnym. Miała je odkryć jedna z wiernych przy wejściu do kotłowni. To ci świadkowie zdradzili dziennikarzom, że na głowie denata widoczne były rany.

ciało księdza na plebani
Pexels

Ciało księdza na plebani. Miał obrażenia głowy

W rozmowie z Super Expressem nadkomisarz Kamil Rynkiewicz zdradził już nieco więcej szczegółów i oficjalnie potwierdził informacje o ranach głowy:

Mogę potwierdzić, że znaleziono ciało księdza z widocznymi obrażeniami. Prowadzone są czynności, które mają wyjaśnić, w jaki sposób powstały te obrażenia.

Na tę chwilę trwa zbieranie materiału dowodowego. Na miejscu wciąż pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza policji oraz prokurator. Ze względu na dobro śledztwa, policjanci nie komentują więcej sprawy.

Ciało księdza na plebani
Pexels

Śmierć innego duchownego

Kilka miesięcy temu głośno było o sprawie księdza Adama Myszkowskiego. Duchowny został pobity na początku marca przez swojego parafianina, gdy zamykał bramę plebani. Doznał bardzo poważnych obrażeń ciała. Otrzymał kilka silnych ciosów m.in. w głowę.

Aż dwa tygodnie leżał nieprzytomny w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi. Niestety ksiądz Adam Myszkowski zmarł.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.polsatnews.pl, wroclaw.se.pl
Fotografie: Pexels

Może Cię zainteresować

zamknij