×

Chłopiec zginął w igloo. Lodowa konstrukcja, którą zbudował z ojcem nagle runęła

Chłopiec zginął w igloo domowej roboty. Nikt nie mógł przewidzieć, że miła zabawa na świeżym powietrzu niespodziewanie zamieni się w rodzinną tragedię. Lodowa konstrukcja zawaliła się na dziecko i jego ojca. Niestety pomimo starań, 7-latka nie udało się uratować.

Mroźna zima

Tegoroczna zima jest wyjątkowo mroźna nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Obfite opady śniegu wystąpiły w niemal wszystkich regionach.

W regionach górskich białego puchu jest dostatecznie dużo, aby uprawiać sporty zimowe. Dzieci wykorzystują każdą wolną chwilę na śnieżne szaleństwa. Niestety nawet pod opieką rodziców na maluchy czyhają rozmaite niebezpieczeństwa. Najlepszym tego przykładem jest wypadek, do którego doszło we wtorek 16 lutego w miejscowości Tarasp w południowo-wschodniej Szwajcarii w kantonie Gryzonia.

7-letni chłopiec bawił się ze swoim ojcem w wybudowanym przez nich igloo. Nagle, gdy znajdowali się wewnątrz, konstrukcja się zawaliła i przygniotła oboje. Ojciec o własnych siłach wydostał się spod zawalonego igloo. Od razu przystąpił do przebijania się przez bloki śniegu, aby jak najszybciej dotrzeć do dziecka. Dopiero po 15 minutach walki ze śniegiem odnalazł syna.

chłopiec zginął w igloo 3
Twitter

Chłopiec zginął w igloo

Ojciec dziecka wezwał pomoc. Gdy na miejsce przybyły służby, medycy podjęli reanimację dziecka. Niestety 7-latek nie reagował. Przetransportowano go do szpitala w miejscowości Chur. Ku rozpaczy rodziców, lekarze stwierdzili zgon. Policja i prokuratura szwajcarska wszczęły śledztwo, które ma na celu ustalenie przyczyn wypadku. Rodzice chłopca otrzymali już pomoc psychologiczną.

Igloo jest konstrukcją mieszkalną utworzoną z bloków śniegu. Zwykle kształtem przypomina kopułę zbudowaną na planie koła. Budowla jest szczególnie znana wśród Inuitów z kanadyjskiej Arktyki i okolic Qaanaaq na Grenlandii. Służy jako tymczasowe schronienie dla myśliwych w trakcie zimy. W sezonowych domach zwykle mieszka jedna lub kilka rodzin. Niekiedy konstrukcja składa się z wielu połączonych ze sobą pomieszczeń. Wówczas część z nich jest przeznaczona na zgromadzenia mieszkańców, w których odbywają się narady, ceremonie, zawody sportowe, śpiewy czy tańce.

chłopiec zginął w igloo 2
Twitter

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij