×

Chłopiec spadł z 29 piętra ogromnego wieżowca. Nikt nie wie, jak do tego doszło

Chwilę nieuwagi doprowadziła do tego, że chłopiec spadł z 29 piętra wieżowca. Rodzina jest zdruzgotana i nie rozumie, jak do tego doszło.

Chłopiec spadł z 29 piętra

Według lokalnych mediów mały chłopiec spadł z 29 piętra. Dziecko zostało samo w mieszkaniu. Trzylatek wykorzystał nieobecność osób dorosłych i wspiął się na okno w kuchni, po czym spadł prawie 91 metrów w dół, lądując na klombie.

Rządowa stacja China News poinformowała, że do wypadku doszło 8 czerwca w mieście Changzhou we wschodniej prowincji Jiangsu (wschodnie Chiny). Media przekazały, że rodzice maleństwa przybyli z centralnej prowincji Henan w poszukiwaniu pracy. Poprosili babcię chłopca, aby zaopiekowała się nim, gdy oboje wyszli do pracy. Według ojca dziecka, pana Zhou, babcia zostawiła go w domu oglądającego telewizję, a sama wyszła po przesyłki na pocztę. Kiedy starsza kobieta wróciła po około 10 minutach, nie znalazła wnuka w domu. Co więcej, ku przerażeniu odkryła, że ​​okno w kuchni, które było zamknięte zostało otwarte.

Jak powiedział Pan Zhou w wywiadzie dla Jiangsu Radio and Television Group, babcia natychmiast wyszła szukać dziecka:

W końcu znalazła mojego syna w kwietniku pod budynkiem w naszym kompleksie mieszkalnym. Widząc to, moja matka upadła, zaczęła krzyczeć i płakać. Dopiero po chwili wezwano karetkę.

Ojciec poszkodowanego trzylatka twierdził, że drzewa wokół budynku złagodziły upadek Yang Yang, a tym samym zapobiegły śmiertelnemu upadkowi. Yang Yang został przewieziony do szpitala dziecięcego Changzhou.

Cudem przeżył

Maluch miał niezwykle małe szanse na przeżycie, gdy został przewieziony do szpitala. Jednakże ku zdziwieniu lekarzy, jego stan ustabilizował się po dziewięciu dniach leczenia. Nie podano jego oficjalnego imienia, więc media posługują się pseudonimem Yang Yang.

Dr Zou Guojin, dyrektor Departamentu Intensywnej Terapii, powiedział, że chłopiec był w stanie krytycznym podczas przybycia do szpitala. Stwierdził, że był w szoku i miał niewydolność oddechową. Dziecko cierpiało także między innymi na liczne krwawienia, stłuczenia i głębokie skaleczenia w płucach, stłuczenia obu nerek, złamane żebra, wstrząs mózgu i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Szpital utworzył zespół około 10 ekspertów z różnych oddziałów i przez ponad tydzień leczył Yang Yang na oddziale intensywnej terapii. Jiangsu Radio and Television Group przekazało, że Yang Yang niedawno odzyskał przytomność i obecnie jest w stabilnym stanie.

Najnowsze doniesienia sugerują, chłopiec ma się coraz lepiej, ale za szybko nie opuści szpitala.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.dailymail.co.uk, internewscast.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować