×

Szklany most zaczął pękać. Turysta przeżył prawdziwy horror na wysokości 100 m

Pewnemu turyście przydarzyła się historia rodem z najgorszego koszmaru. Szklany most zaczął pękać pod jego nogami. Na zdjęciach, które obiegły Internet widać, jak nieszczęśnik kurczowo trzyma się poręczy, a pod nim zieje przepaść.

Szklany most zaczął pękać

Wiszące nad przepaściami szklane mosty w Chinach nastawione są na poszukiwaczy mocnych wrażeń. Turyści spragnieni przygód „z dreszczykiem” mogą tam sprawdzić swoją odporność na lęk wysokości, a także przekonać się, jak poradzą sobie w starciu z wiatrem. W Państwie Środka obecnie można znaleźć około 2300 szklanych mostów, kładek i zjeżdżalni.

Dla turysty, który wybrał się w góry Piyan w pobliżu miasta Longjing, taka przygoda mogła zakończyć się śmiertelnie. W ubiegły piątek mężczyzna wszedł na szklany most zawieszony na wysokości 100 metrów, chociaż warunki pogodowe nie sprzyjały takim wycieczkom. Wówczas doszło do najgorszego…

Nim turysta pokonał całą długość, silny wiatr zdmuchnął mu spod stóp kilka szklanych paneli. Media błyskawicznie obiegło zdjęcie nieszczęśnika kurczowo trzymającego się poręczy. Pod jego stopami rozpościera się przepaść, a utrzymanie równowagi utrudniał mu wiatr wiejący z prędkością około 150 km/h.

To nie pierwszy taki incydent

Oficjalna chińska agencja prasowa Xinhua przekazała, że turysta długo nie tkwił na moście. Nim przybyły służby ratunkowe, udało mu się samodzielnie przedostać w bezpieczne miejsce. Jednakże w związku z silnymi przeżyciami, mężczyznę przewieziono do szpitala na obserwację i udzielono mu wsparcia psychologicznego:

Obecnie jest w stabilnym stanie emocjonalnym i fizycznym.

I chociaż wszystko zakończyło się dobrze, to cała sprawa zdążyła w sieci ożywić dyskusję na temat bezpieczeństwa szklanych atrakcji turystycznych.

Dokładnie z tego powodu nie mam odwagi wchodzić na takie mosty

Jak często ten most był konserwowany?

– pytają Internauci.

Tymczasem władze pobliskiego miasta Longjing przekazały, że obecnie strefa turystyczna na górze Piyan pozostaje zamknięta, a w sprawie incydentu wszczęto dochodzenie.

Jak przekazała stacja BBC, to nie pierwszy taki wypadek na podobnej konstrukcji. W 2019 roku jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych po upadku ze szklanej zjeżdżalni w regionie Kuangsi na południu Chin. Rok wcześniej władze prowincji Hebei zamknęły wszystkie 32 szklane atrakcje w celu przeprowadzenia inspekcji bezpieczeństwa.

Źródła: www.tvp.info, www.polsatnews.pl, podroze.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Może Cię zainteresować