×

Ekonomista zobaczył, ile kosztuje mleko w Biedronce i omal nie zemdlał. Teraz ostrzega!

Inflacja ma się dobrze, gorzej portfele klientów. Cena mleka w Biedronce już jest kosmiczna, a ekspert alarmuje, że podrożeją kolejne podstawowe produkty.

Cena mleka w Biedronce i reakcja ekonomisty

Niestety, jak można zauważyć podczas codziennych zakupów, ceny produktów spożywczych (i nie tylko) cały czas idą w górę, czyli inflacja ma się dobrze. Gorzej jednak z naszymi portfelami. Ekonomista Rafał Mundry, który jest dość aktywny na Twitterze, zauważył że w sklepach sieci Biedronka cena mleka przebiła nawet cenę soku pomarańczowego! Czy to oznacza, że popularne hasło „Biedronka zawsze niskie ceny”, to już przeszłość? Wydaje się, że tak.

Jak przyznaje ekspert:

Zaskoczyła mnie ta nagła (kolejna) podwyżka mleka. A jak drożeje mleko to za kilkanaście dni, kilka tygodni (zależy od czasu cyklu produkcyjnego) będzie można zauważyć wzrost cen serów, twarogów, jogurtów, masła.

Jak wynika z ostatnich danych GUS, za 1 hektolitr (100 l) mleka w sierpniu w skupie płacono prawie 238,97 zł, czyli o 2,3 proc. więcej niż w poprzednim miesiącu i aż o 58,8 proc. więcej niż przed rokiem. W związku z czym ceny mleka w sklepach w rok podrożały o 28 proc., a ceny soków blisko o 4,9 proc.

Ekonomista nie pozostawia złudzeń, że w rezultacie to dopiero początek. A niebawem znów zobaczymy znaczny wzrost cen i innych produktów.

„Marian, tu jest jakby luksusowo!”

Wydawać by się mogło, że wzrost cen spowoduje, że niektóre produkty spożywcze staną się wręcz luksusowe. I bezsprzecznie nie do kupienia dla przeciętnego Polaka. Jak ironizuje w swoim wpisie na Twitterze Rafał Mundry:

Mleko nowym synonimem luksusu?

Oby nie! Gdyby jednak inflacja małymi krokami doprowadziła do tego, to patrząc na półki sklepowe, aż będzie się cisnął na usta cytat z polskiego klasyka – „Marian, tu jest jakby luksusowo!”.

Pod wpisem Rafała Mundrego zawrzało od komentarzy przerażonych internautów. Jeden z nich zwrócił nawet uwagę, że blisko rok temu można było kupić mleko poniżej 2 złotych. Dziś wydaje się to właściwie niemożliwe! Oczywiście według władz, wcale nie ma aż takiego wzrostu cen. Jednak ludzie już drżą na myśl, co będzie dalej…

Źródła: www.o2.pl, goniec.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij