×

Bon turystyczny 1000 plus. Rząd dopłaci do wakacji około 7 milionom Polaków!

Bon turystyczny 1000 plus to nowy pomysł rządu na to, jak wesprzeć rodzimą branżę turystyczną. Według szacunków program obejmie nawet 7 milionów Polaków!

Kto zakwalifikuje się do rządowego programu i otrzyma dopłatę do wakacji?

Bon turystyczny 1000 plus

Jak poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z money.pl, bon turystyczny to projekt, który ma wspomóc polską branżę turystyczną.

Bon turystyczny 1000 plus ma działać analogicznie do bonów świątecznych. Pieniądze prawdopodobnie nie trafią na konto pracownika, ale na kartę przedpłaconą, dzięki której mógłby zapłacić za usługi turystyczne, również noclegi.

Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 procentach sfinansowany z budżetu państwa, a 10 procent to będzie wkład własny pracodawcy

– zapowiedziała Jadwiga Emilewicz.

Ważna informacja jest taka, że bonem nie zapłacimy za zagraniczne wakacje! Na bony turystyczne rząd wyda 7 miliardów złotych.

Kto otrzyma bon turystyczny 1000 plus?

Ma on przysługiwać pracownikom zatrudnionym na umowach o pracę, którzy zarabiają mniej niż 5,2 tys. zł brutto miesięcznie. Szacunki rządowe przewidują, że program obejmie 7 milionów Polaków. Państwo zapłaci 900 zł, czyli 90 proc. proc. kwoty, a resztę dopłaci pracodawca. Jednak – jak informuje money.pl – Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że program będzie wieloletni. Z czasem wkład rządu będzie malał proporcjonalnie do zwiększania się wkładu własnego pracodawcy.

Według „Rzeczpospolitej”, całością ma zarządzać Polska Organizacja Turystyczna przez stworzony w tym celu portal informacyjny.

Z bonu prawdopodobnie będzie można skorzystać w ciągu dwóch lat od jego otrzymania.

Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij