×

Uczniowie w wieku 16-24 lat mają dostać 500 zł. Określono, na jakie cele mogą je wydać

Podczas ostatniej konwencji w Warszawie, politycy PiS wyszli z kolejną inicjatywą. Rząd proponuje wsparcie finansowe dla młodzieży.

Uczniowie zachwyceni

Tym razem pieniądze ma otrzymać młodzież, która się uczy. Uczniowie między 16. a 25. rokiem życia otrzymają bon o wartości 500 złotych, który wydać mogą na wydarzenia kulturalne. Propozycją PiSu młodzi ludzie są oczywiście zachwyceni.

By móc realizować swoje hobby, pasje i marzenia – tłumaczy Beata Szydło

Na kulturę i sport

Uczniowie i studenci już wiedzą na co przeznaczą rządowe kieszonkowe. Pomysł spotkał się z ogromnym optymizmem. Choć to na razie tylko propozycja, została przyjęta z dużym entuzjazmem.

Cinema

Spekulacje

W związku z propozycją pojawiło się wiele pytań. Nie do końca wiadomo, jak bon będzie działał. Niektórzy spekulują, że młodzież nie będzie mogła wybrać wydarzeń, a w grę będą wchodziły wybrane przez rząd miejsca i spektakle.

Pytań ciąg dalszy

Niewiadomych w związku z bonem jest znacznie więcej. Być może pracujące osoby zostaną wykluczone z całej akcji. Pojawia się również pytanie czy pieniądze trafią bezpośrednio na konta uczniów, czy bon będzie miał formę biletu. Częstotliwość przyznawania „kieszonkowego” również stoi pod znakiem zapytania.

500 zł

500 zł

Choć studentom pomysł bardzo się podoba, zwracają uwagę, że mają także pilniejsze wydatki jak książki, bilety miesięczne czy choćby wynajem mieszkania

Może Cię zainteresować