×

Bomba ciepła uderzy w Polskę? Na termometrach ponad 35 stopni!

Bomba ciepła uderzy w Polskę? Hiszpanie zmagają się z temperaturami dochodzącymi do 45 stopni. Synoptycy twierdzą, że piekielne upały dotrą też do Polski. Kiedy?

Bomba ciepła uderzy w Polskę?

Do tej pory pogoda w Polsce była mocno kapryśna, a ci, którzy z utęsknieniem czekali na porządny powiew lata, musieli uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze upały w tym roku do tej pory wystąpiły w woj. lubelskim. Tam termometry wskazały ponad 30 stopni.

Tymczasem mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego zmagają się z piekielnymi upałami. Synoptycy twierdzą, że na dniach upał znad Hiszpanii przemieści nad Francję, a później przez Niemcy dotrze także do Polski. Na termometrach nawet powyżej 35 stopni!

Co prawda już wcześniej słyszeliśmy podobne prognozy, ale tym razem synoptycy zapowiadają, że długoterminowa prognoza ma szansę się sprawdzić.

Kiedy upał zawita do kraju?

Wysokie temperatury jako pierwsi odczują mieszkańcy zachodniej Polski. Będzie to w sobotę 18 czerwca. W następnych dniach fala upałów przesunie się bardziej w kierunku centrum i na wschód.

Gorąco będzie w dniach 18-21 czerwca, ale najcieplej może być 19. Upał zapowiadają modele GFS, ICON czy ECMWF. Wszystkie prognozują temperatury powyżej 30 stopni.

Na razie nie wiadomo, czy upały znikną po kilku dniach, czy też zostaną z nami na dłużej. Warto na bieżąco śledzić prognozy.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij