×

Fala upałów dotrze do Polski? Na termometrach nawet 30 stopni Celsjusza!

Pogoda w maju zdecydowanie nie była dla nas łaskawa. W niektóre dni można było solidnie zmarznąć! Czy fala upałów dotrze do Polski? Jakiej pogody możemy się spodziewać w pierwszych dniach czerwca?

Fala upałów dotrze do Polski?

Jeśli ktoś wymarzył sobie piękny, ciepły i słoneczny maj, pewnie poczuł się rozczarowany. Pogoda w maju nas nie rozpieszczała. Bywało naprawdę zimno i wietrznie. Ci, którzy zdecydowali się np. na majowy wypad nad morze, musieli zabrać ze sobą ciepłe kurtki. Jednocześnie w wielu regionach Polski ludzie na próżno wyczekiwali potrzebnego deszczu.

W najbliższych dniach prawdopodobnie niewiele się w tej kwestii zmieni. Nadal będzie chłodno. Natomiast w województwach, znajdujących się na północy Polski, mogą wystąpić niebezpieczne burze.

Według serwisu dobrapogoda.pl, czerwiec przywita nas za to słońcem i prawdziwie letnimi temperaturami. W ostatnich dniach upały nawiedziły południową Europę, m.in. Hiszpanię, Grecję i Francję. Wysokim temperaturom towarzyszyły burze, gradobicia i porywiste wiatry. Czy wysokie temperatury dotrą także do Polski?

Na termometrach ponad 30 stopni Celsjusza

W najbliższych dniach ciepło będzie się przesuwać w kierunku Niemiec, a – zdaniem synoptyków – potem ma także dotrzeć do Polski. Portal dobrapogoda.pl przewiduje, że w dniach około 1-4 czerwca możemy się spodziewać wysokich temperatur. Czeka nas drastyczna zmiana pogody!

Termometry w kraju mają pokazać 21-23 stopnie na północy kraju do prawie 30 stopni na południu oraz zachodzie. Ale po pierwszym upale w tym roku, prawdopodobnie znów czekają nas silne burze.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij