×

Kolejny dzień Strajku Kobiet. „Światło Wyboru” rozświetliło krakowskie Błonia

W Krakowie Strajk Kobiet uświetniła błyskawica na Błoniach będąca znakiem oporu wobec ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Happening miał wyjątkowo spokojny charakter.

Strajk Kobiet

Przypomnijmy, że 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przesłanka embriopatologiczna nie może być podstawą do dokonania aborcji i jest niezgodna z Konstytucją RP. Najważniejszy dokument w kraju wciąż jednak dopuszcza przerwanie ciąży w przypadku gwałtu oraz zagrożenia życia matki.

Orzeczenie spotkało się ze sprzeciwem ze strony środowisk feministycznych oraz grup postulujących za liberalizacją prawa aborcyjnego. Tysiące kobiet wyszło na ulice, blokując dziesiątki miast w Polsce oraz domagając się cofnięcia orzecznictwa w sprawie aborcji.

Głównym organizatorem całego ruchu jest Strajk Kobiet na czele którego stoi Marta Lempart, należąca do partii Wiosna. Głównym symbolem sprzeciwu stała się błyskawica.

Błyskawica na Błoniach

13. dzień Strajku Kobiet uświetnił happening na krakowskich Błoniach. Według służb, zebrało się tam około 400 uczestników, którzy ustawili się koło siebie, aby stworzyć błyskawicę i napis WYBÓR. Czytelnicy KRKnews donoszą, że powstał on dzięki zapalonym latarkom, głównie w telefonach komórkowych.

Serwis informuje także, że wydarzenie pod nazwą „Światło Wyboru – dziś rozświetlamy Krakowskie Błonia!” miało spokojny charakter.

Rewolucja jest kobietą.

– wołało kilkaset osób zgromadzonych na Błoniach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Strajk Kobiet (@strajk_kobiet)

Źródła: dziennikpolski24.pl, krknews.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować