×

Bliźnięta o różnym kolorze skóry. Taki przypadek zdarza się raz na milion

Natura potrafi nas zaskakiwać, o czym przekonała się 32-letnia Brytyjka, która urodziła bliźnięta o różnym kolorze skóry. Kobieta musi przekonywać nowe osoby, że jej synowie są bliźniakami, bo nikt nie chce jej wierzyć. I nic dziwnego. Przypadek taki jak ten, zdarza się raz na milion.

Bliźnięta o różnym kolorze skóry

Gdy 32-letnia Jade Ball z Wielkiej Brytanii zobaczyła swoich synów po raz pierwszy, nie kryła zaskoczenia. Choć urodziła bliźnięta, chłopcy w ogóle nie byli do siebie podobni. Mało tego, mieli różny kolor skóry.

Chłopcy przyszli na świat w kwietniu ubiegłego roku. Cole z brązowymi oczami i włosami, a także jasnobrązową skórą. Z kolei Klay ma kręcone blond włosy, niebieckie oczy i bladą cerę. Jeśli chodzi o fizyczność, chłopców różni niemal wszystko. Z wiekiem różnica staje się coraz bardziej widoczna.

bliżnięta o różnym kolorze skóry
Facebook

Mama chłopców nieustannie tłumaczy nowo poznanym osobom, że jej synowie są bliźniakami. Niemal nikt jej nie wierzy.

Kiedy poznaję nowe osoby, nigdy mi nie wierzą, jak mówię, że Klay i Cole są bliźniakami. Myślą, że sobie żartuję. Dopiero gdy ci ludzie widzą, że jestem poważna i mówię prawdę, to zdają się być totalnie zafascynowani i zadają mnóstwo pytań na ich temat

– mówi kobieta.

bliżnięta o różnym kolorze skóry
Facebook

Tylko 1 na milion

Jade mieszka z partnerem w Manchesterze. Ojciec chłopców jest w połowie Jamajczykiem. Stąd wygląd dzieci. Jeden z bliźniaków jest bardzo podobny do rodziny mamy, a drugi do taty. Klay i Cole mają też starszego braciszka. 4-latek ma ciemniejszą karnację i jest raczej podobny do ojca, choć oczy z pewnością ma po mamie.

bliżnięta o różnym kolorze skóry
Facebook

Jak twierdzi Jade, chłopcy różnią się także charakterem.

Klay jest psotny i lubi wszystko. Lubi tańczyć i wspinać się, podczas gdy Cole zawsze był szczęśliwy, gdy może po prostu siedzieć z tyłu i obserwować

– mówi mama chłopców.

bliźnięta o różnym kolorze skóry
Facebook

Według BBC, międzyrasowe pary mają 1 na 500 szans, że ich dzieci urodzą się z różnym kolorem skóry. A ponieważ takich par jest coraz więcej, nie po raz pierwszy słyszymy o tak niezwykłych bliźniakach.

Bliźnięta o różnym kolorze skóry wychowuje również  Cleo Othere z Kolumbii Brytyjskiej. Kobieta żali się, że na co dzień musi odpowiadać na wiele natrętnych, często niegrzecznych pytań.

Jestem zaskoczona, że w 2021 r. nadal musimy poruszać taki temat. Istnieje wiele rodzajów rodzin i wiele sposobów, by ludzie stworzyli rodzinę, np. adopcje. Zadawanie pytań, dlaczego wyglądają inaczej, niż ich dzieci jest niezwykle obraźliwe.

– podkreśla.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij