×

Nowonarodzone bliźnięta hitem Internetu. Nie wiedziały, że się już urodziły!

Nowonarodzone bliźnięta zrobiły w Internecie istną furorę. Nagraniem z ich udziałem zachwycają się tysiące internautów! Widać na nim, że maluszki wcale nie zdają sobie sprawy, że się urodziły. Wciąż przytulają się tak, jakby nadal były w łonie matki. Czyż nie jest to słodki widok?

Nowonarodzone bliźnięta istnym hitem Internetu!

Ten wzruszający i wzbudzający wiele pozytywnych emocji filmik wyświetlono prawie 50 milionów razy na YouTube’ie. Mowa tu o francuskich bliźniętach – chłopczyku i dziewczynce – urodzonych w 2013 roku we Francji. Podczas pierwszej kąpieli po narodzinach, dzieci przytulają się i czule głaszczą, tak jakby wciąż znajdowały się w łonie matki. Nagranie to stało się jednym z najpopularniejszych hitów w Internecie. Chociaż od jego publikacji minęło wiele lat, wciąż nie możemy się napatrzeć na te słodkie maleństwa!

fot. YouTube/Rochel Sonia

fot. YouTube/Rochel Sonia

Przypadkowe nagranie hitem Internetu

Ten wzruszający filmik nagrała polska położna Magdalena Borowska, pracującą razem z Sonią Rochel w szpitalu we Francji, która wrzuciła to nagranie do sieci.

Kąpiel bliźniaków nagrałam całkowicie przypadkowo, w czasie pracy, ponieważ podczas bieganiny zatrzymuję się czasami i patrzę, jak rodzice płaczą i jak dzieci się rozluźniają

– relacjonowała Polka.

Nowonarodzone bliźnięta nie wiedziały, że nie są już w brzuchu mamy…

Natomiast Sonia Rochel, która kąpała noworodki, powiedziała, że chciała stworzyć maluchom warunki jak najbardziej podobne do tych, które miały w brzuchu mamy – odtworzyć wody płodowe, w których dzieci przebywały przez kilka miesięcy.

Myślę, że to jest taka chwila, którą rodzice zapamiętają na zawsze

– powiedziała Sonia Rochel i dodaje:

Pierwsza kąpiel to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w przypadku tych bliźniąt

Ponadto Sonia Roche, była bardzo zdumiona zainteresowaniem, jakie nagranie wywołało w sieci:

Jestem zaskoczona popularnością nagrania. Gdy wrzucałam je do Internetu, myślałam, że obejrzy je co najmniej kilka osób. Popularność przerosła moje wszelkie oczekiwania. Matka jest bardzo zaskoczona i szczęśliwa, że jej dzieci stały się tak sławne tuż po urodzeniu

Nagranie wykonane przez pielęgniarkę daje szansę wyobrażenia sobie, jak zachowują się dzieci w łonie matki. Nie robią wiele, ale i nie muszą. Wystarczy im, że nie przestają się obejmować, głaskać i przytulać, co jest bardzo wzruszające, a zarazem ukazujące jak silna więź ich łączy.

Film jest niesamowity. Maluchy sprawiają wrażenie, jakby nie uświadamiały sobie, że już przyszły na świat. Dzieci podtrzymywane są przez pielęgniarkę, która delikatnie je kołysze, a woda oblewa ich oczy i czoła. Noworodki trzymają się w objęciach, trącają rączkami, głaszczą, co sprawia, że są wyjątkowe, jak więź ich łączy i jak niesamowita jest ta chwila.

fot. YouTube/Rochel Sonia

fot. YouTube/Rochel Sonia

Niezwykłą metodą kąpania noworodków

Ta niezwykła technika zwana Thalasso Baby Bath polega na delikatnym masowaniu i głaskaniu, niemal całkowicie zanurzonych noworodków w wodzie (łącznie z oczkami), tak, aby poza lustrem wodą znajdowały się jedynie usta i nosek, by dziecko mogło swobodnie oddychać. Kąpiel trwa ok 10-15-minut i nie używa do tego żadnych kosmetyków. Thalasso Baby Bath jest przeznaczone dla niemowląt w wieku poniżej dwóch miesięcy i jej celem jest odtworzenie warunków z łona matki.

Sonia Rachel obmyśliła tę technikę, gdy sama brała prysznic:

Uświadomiłam sobie, jakie to przyjemne uczucie, gdy po twarzy płynie strumień wody. Postanowiłam wypróbować tę technikę na noworodkach. Zauważyłam, że dzieci zachowują się, jakby były w łonie matki

Rochel przestrzega jednak, by rodzice na własną rękę nie stosowali tej metody, gdyż brak wprawy, może narazić maluszka na niebezpieczeństwo i może dojść do tragedii.

Źródła: pl.newsner.com, tvn24.pl, wyborcza.pl
Fotografie: youtube.com (miniatura wpisu), youtube.com

Może Cię zainteresować