×

Zaszła w ciążę z byłym. Jego matka chce, by oddała dziecko mu i jego dziewczynie

Zaszła w ciążę z byłym chłopakiem po trzech miesiącach znajomości. Teraz przed nią ogromne wzywanie. Kobieta twierdzi, że były partner traktuje ją jak surogatkę. Związał się z nową partnerką i nie mogą mieć dzieci.

Zaszła w ciążę z byłym chłopakiem

To historia jakich wiele. Opisała ją jedna z czytelniczek serwisu Reddit. Gdy kończy się związek, zazwyczaj dwoje ludzi nie chce mieć już ze sobą nic wspólnego. Próbuje się odciąć od przeszłości i zacząć nowe życie. Ale nie zawsze jest to możliwe.

Przekonała się o tym czytelniczka serwisu Reddit, która zaszła w ciążę z mężczyzną, z którym spotykała się przez trzy miesiące. Związek zakończył się szybko, a partner kobiety po rozstaniu jeszcze szybciej wrócił do swojej byłej dziewczyny. Gdy on budował relację na nowo, ona dowiedziała się, że jest w bliźniaczej ciąży.

Początkowo sądziła, że były partner nie będzie zachwycony tą informacją. To byłoby naturalne – w końcu zdecydowali, że już nic nie będzie ich łączyć, a okazało się, że będą połączeni na zawsze. Ale ku zdziwieniu kobiety, były partner okazał się zachwycony tak nieoczekiwanym obrotem zdarzeń. Wkrótce okazało się, dlaczego ciąża byłej partnerki tak go ucieszyła.

Mężczyzna chciał być tatą, ale nie mógł spełnić tego marzenia ze swoją partnerką. Kobieta niedawno dowiedziała się, że nie będzie mogła mieć dzieci. Mimo to byli razem szczęśliwi i nie mieli zamiaru się rozstawać.

Poczuła się jak surogatka

Wszystko było w porządku, dopóki bezpłodna 29-latka nie zaczęła się zachowywać, jakby wkrótce miały przyjść na świat jej własne dzieci. Kobieta spotkała się z byłą partnerką swojego chłopaka i oświadczyła, że chce być zaangażowana we wszystko, ponieważ w końcu niebawem zostanie macochą dzieci. Chociaż z pozoru wydawało się, że to bardzo odpowiedzialne i miłe zachowanie, wkrótce zaczęło przekraczać granice przyzwoitości.

Kobieta zaczęła pouczać przyszłą mamę i wtrącać się w każdą kwestię związaną z ciążą i macierzyństwem. Uważała, że 30-latka powinna rodzić w domu, karmić dzieci mlekiem modyfikowanym i pozwalać, by dzieci przebywały u swojego ojca i macochy przez pół tygodnia. Chciała także, by mogły nazywać ją mamą.

Z czasem zachowanie 29-latki zaczęło się wymykać spod jakiejkolwiek kontroli. Codziennie pisała wiadomości i dzwoniła. Chociaż to nie ona była w ciąży, mówiła o swoich przyzwyczajeniach żywieniowych i problemach w pracy. Okazało się, że kobieta ma pretensje, ponieważ nie chciano jej przyznać urlopu macierzyńskiego na wychowywanie dzieci swojego partnera…

W końcu, gdy 30-latka miała pójść na badania kontrolne, ojciec jej dzieci zaproponował, by zamiast niego zabrała na nie… jego partnerkę. Ostatecznie przyszedł, ale tylko po to, by poznać płeć dzieci (chociaż ciężarna kobieta nie chciała jej poznawać, zanim pojawią się na świecie). Co więcej, przyszły tata wraz ze swoją partnerką urządzili baby shower, a podczas przyjęcia zdradzili wszystkim płeć dzieci wbrew woli ich biologicznej mamy.

30-latka zaczęła się czuć jako surogatka, a nie matka. Postanowiła działać.

Mówili, że jest dzi**ą

30-latka oświadczyła swojemu byłemu partnerowi, że to jej matka będzie jej towarzyszyć podczas porodu. Oświadczyła również, że nie będzie się widywać ze swoim byłym chłopakiem ani jego dziewczyną, dopóki nie uregulują spraw opieki nad dziećmi w sądzie rodzinnym. Wtedy zaczął się koszmar.

Przyszły ojciec nie mógł się pogodzić z takim obrotem spraw. On, jego partnerka, a także część ich znajomych, zaczęła nękać ciężarną 30-latkę telefonami.

Mówili, że jestem dzi**ą, a jej matka domagała się nawet, żebym oddała jedno z dzieci byłemu partnerowi.

– twierdzi ciężarna.

30-latka wie, że to bardzo delikatna sprawa, ponieważ partnerka jej byłego chłopaka przeżyła załamanie nerwowe, gdy dowiedziała się, że nigdy nie będzie mogła zostać mamą w sposób naturalny. Ale nie spodziewała się, że sprawy zabrną tak daleko.

W serwisie Reddit pojawiło się wiele rad od przejętych internautów. Współczują 30-letniej kobiecie i radzą, by zadbała przede wszystkim o bezpieczeństwo swoje i dzieci, zanim dojdzie do jakiejś tragedii.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.mirror.co.uk
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij