×

Blanka Lipińska apeluje o pomoc. Potrzebuje kogoś kto uchroni ją przed kradzieżą

Blanka Lipińska apeluje o pomoc. Autorka książki „365 dni” zaapelowała do swoich fanów na Instagramie. Pisarka jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji i przyznała, że czuje się okradana. Obserwujący Blankę internauci są zaniepokojeni jej wypowiedzią.

Blanka Lipińska apeluje o pomoc

W ostatnim czasie w mediach sporo mówi się na temat związku Blanki Lipińskiej z Baronem. Nikt nie spodziewał się, że dwie, tak różne osobowości znajdą wspólny język.

Choć pisarce udało się odnaleźć spokój i harmonię w życiu osobistym, to niestety istnieje pewna sprawa, która spędza jej sen z powiek. Chodzi o jej książkę erotyczną 365 dni wydaną w 2014 roku, a właściwie o problemy ze znalezieniem osoby, która zgodziłaby się przetłumaczyć ją na inny język.

Blanka Lipińska wyznała swoim fanom, że ma ogromne zmartwienie, ponieważ nie może znaleźć człowieka, który zechciałby przetłumaczyć jej powieść na język angielski. Problemy nie wynikają bynajmniej z ociekającej seksualnością treści książki, lecz z faktu, że w Polsce nie ma zbyt wielu tłumaczy specjalizujących się w translacji książek.

Pisarka postanowiła stworzyć tłumaczenie, ponieważ jak powiedziała czuje się okradana.

Bardzo chcemy wypuścić książkę jak najszybciej na świat, bo w większości krajów jestem okradana i krążą tam nielegalne tłumaczenia, i to jest bardzo bardzo niefajne.

Autorka powieści poprosiła swoich obserwujących o pomoc w znalezieniu osoby, która podejmie się zadania przetłumaczenia powieści.

Potrzebuję waszej pomocy, bo okazuje się, że znalezienie tłumacza i to „native’a”, który mi przetłumaczy książkę z polskiego na angielski jest trudne, bo jest ich w Polsce bardzo niewielu.

Ogromna popularność

Blanka Lipińska zyskała sławę w polskim show-biznesie za sprawą powieści erotycznych. Dwa lata temu wydała książkę 365 dni, opowiadającą historię młodej Polki porwanej w trakcie wakacji przez bossa sycylijskiej mafii.

Książka przysporzyła jej ogromną sławę w kraju i za granicą. Doczekała się także ekranizacji, nad której realizacją czuwała również pisarka. Film od niedawna mogą oglądać zagraniczni widzowie za pośrednictwem Netflixa. Fabuła tak bardzo spodobała się zagranicznej publiczności, że niejedna osoba postanowiła przeczytać książkę.

Właśnie wtedy w sieci zaczęły pojawiać się nieoficjalne tłumaczenia 365 dni na język angielski. Blanka Lipińska to już kolejna polska pisarka, która doświadczyła tego problemu. W związku z tym, niedawno polscy twórcy postanowili napisać list otwarty odnośnie popularnej platformy Chomikuj.pl, na której to właśnie krążą nielegalne tłumaczenia książek.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować