×

Biskup ożenił się z pisarką zajmującą się tematyką satanizmu. Niebawem zostanie ojcem bliźniąt

Biskup ożenił się z pisarką, która publikuje wyjątkowo kontrowersyjne książki. 52-letni duchowny zdecydował się poświęcić całe dotychczasowe życie, aby związać się z kobietą, która go oczarowała. Wybuchł niespotykany nigdy wcześniej skandal. Doszło bowiem do przestępstwa kanonicznego.

To skutki celibatu?

Od wielu lat w dyskusjach pojawiają się głosy mówiące o tym, że celibat prowadzi do fatalnych skutków. Nie brakuje nawet opinii sugerujących, że można by było uniknąć wielu przypadków molestowania nieletnich oraz pedofilii, gdyby duchowni mieli możliwość żenić się. Temat ten wciąż pozostaje jednak w sferze tabu i przypadki księży, którzy posiadają partnerki budzą wielkie oburzenie. Co ciekawe, do tak zadziwiających sytuacji dochodzi nie tylko na poziomie małych parafii. Małżeństwa zdarzają się bowiem nawet w przypadku biskupów!

Pochodzący z Hiszpanii duchowny zakochał się w kobiecie i w związku z tym, postanowił złamać złożone przyrzeczenia. Mężczyzna nie zaważając na przynależność do duchowieństwa ożenił się z ukochaną. Jakby tego było mało 52-letni Xavier Novell, który wciąż sprawuje funkcje księdza oraz katolickiego biskupa diecezjalnego Solsony niebawem zostanie ojcem bliźniąt. Wszystko zaczęło się od tego, że mężczyznę zupełnie niespodziewanie ogarnęła dotychczas niespotykana namiętność, której pozwolił, aby przejęła panowanie nad całym jego życiem.

Jak donoszą hiszpańskie media, w miniony poniedziałek biskup Xavier Novell wziął cichy ślub cywilny z niejaką 38-letnią Silvią Caballol. Kobieta jest rozwódką, posiadającą dwójkę dzieci. Jakby tego było mało, wybranka jego serca na co dzień zajmuje się pisaniem powieści erotycznych o motywach satanistycznych. Czy to możliwe, że autorka opętała księdza za pomocą okultystycznych technik? Tego nie wiemy, ale nie sposób zrozumieć, co musiało wydarzyć się w umyśle duchownego, aby wybrał tak skrajnie różniącą się od niego osobę. Co ciekawe, pomimo porzucenia celibatu, biskup Novell w dalszym ciągu sprawuje swoją funkcję.

Biskup ożenił się z pisarką

Okazuje się, że choć w sierpniu tego roku papież Franciszek przyjął rezygnację Xaviera Novella, to nie zwolnił go jeszcze z celibatu. Oznacza to, że żeniąc się z kobietą, duchowny popełnił grzech ciężki oraz przestępstwo kanoniczne. Biskup nie został póki co wydalony ze stanu duchownego, dlatego formalnie pozostaje księdzem. Można się spodziewać, że wkrótce zapadnie decyzja o pozbawieniu go prawa do sprawowania posługi.

Biskup Xavier Novell zawsze uchodził za dość kontrowersyjną postać. Już wieku 41 lat został wyświęcony na biskupa, stając się tym samym najmłodszym biskupem w Hiszpanii. Otoczenie postrzegało go za konserwatystę, ponieważ otwarcie sprzeciwiał się homoseksualizmowi oraz aborcji. Propagował również tzw. „terapie konwersyjne”, leczące z homoseksualizmu. Od 2015 roku specjalizował się w przeprowadzaniu egzorcyzmów. Być może właśnie ta tematyka zbliżyła go do obecnej żony.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować