×

Bill Gates o antyszczepionkowcach: Nie wiem dlaczego ludzie myślą, że…

Co myśli Bill Gates o antyszczepionkowcach? Miliarder nie dawno poinformował świat, że jest zarażony COVID-19, w związku z czym po raz kolejny postanowił odnieść się do teorii spiskowych i osób, które są przeciwne szczepieniom. Biznesmen uznał, że unikanie szczepień przez przekonanie, że „szczepionce znajduje się chip”, jest tragiczne.

Bill Gates przyszedł na świat w 1955 roku. Jest magnatem biznesu, deweloperem oprogramowania znanym jako współzałożyciel Microsoft, inwestorem i jedną z najbogatszych osób na świecie. W ubiegłym roku jego majątek był wyceniany na 134 mld dolarów. Zgodnie z wyliczeniami „BI” Bill Gates zarabiał wówczas 4 630 dolarów na sekundę.

Bill Gates o antyszczepionkowcach: Nie wiem dlaczego ludzie myślą, że…

Za pieniądze można kupić niemal wszystko, ale nie zdrowie. Przekonał się o tym 66-letni Bill Gates, który w zeszłym tygodniu poinformował, że zachorował na COVID-19. Na szczęście chorobę przechodzi łagodnie. Milarder, który znany jest z tego, że nie potrafi odpoczywać, nawet podczas choroby postanowił udzielić się publicznie. W ostatnim czasie udzielił wywiadu dla CNN. Tematem rozmowy była pandemia COVID-19.

Bill Gates o antyszczepionkowcach
Wikimedia Commons

Bill Gates podczas rozmowy odniósł się do jednej z największych teorii spiskowych. Zakłada ona, że w szczepionkach przeciwko COVID-19 znajduje się chip, który umożliwia śledzenie zaszczepionych.

Nie wiem dlaczego ludzie myślą, że jestem zainteresowany ich lokalizacją (…) jeśli to powstrzymuje ludzi przed szczepieniem, to jest to tragiczne 

– stwierdził Gates, który przyznał, że nie rozumie, skąd biorą się takie teorie.

Współwłaściciel Microsoft przyznał, że wydał miliardy dolarów na opracowanie leków i ratowanie życia. Mimo to nadal dochodzą do niego głosy ludzi, którzy twierdzą, że próbuje zarobić na pandemii.

„Jak zapobiec kolejnej pandemii”

Temat pandemii jest miliarderowi bardzo bliski i z pewnością nie jest mu obojętny. Świadczy o tym chociażby fakt, że ukazała się nowa książka Billa Gatesa. Będzie o tym, jak zapobiec kolejnej pandemii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bill Gates (@thisisbillgates)

Źródła: www.komputerswiat.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij