×

Francuski chodziarz symbolem waleczności! Miał ogromne kłopoty z biegunką, mimo to walczył do końca.

Francuski zawodnik Yohann Diniz był jednym z zawodników startujących w igrzyskach w Rio de Janeiro. Był też jednym z faworytów do złotego medalu w chodzie na długich dystansach. Niestety, podczas chodu dostał potwornej biegunki co nie pozwoliło mu ukończyć wyścigu na pierwszym miejscu.

Już w 45. minucie mężczyzna zaczął walkę ze swoim żołądkiem i z biegunką, z którą niestety przegrał.

Wola walki do samego końca, zmusiła Yohann’a do załatwienia się na oczach ludzi nie przerywając wyścigu.

biegunka-na-zawodach-1

To jednak nie koniec problemów walecznego Francuza! Mniej więcej godzinę po starcie zawodnik z wycieńczenia padł na drogę leząc nieruchomo przez kilka sekund.

biegunka-na-zawodach-2

Mimo wszystko nie powstrzymało go to przed ukończeniem zawodów! Po chwili wstał i ruszył dalej w stronę mety.

Biorąc pod uwagę wszystkie nieprzyjemności udało mu się ukończyć chód na 8. miejscu, co i tak robi z niego prawdziwego zwycięzcę!

biegunka-na-zawodach-3

Osiągnięcia

Diniz nigdy nie stanął na podium podczas Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich na dystansie 20 km. Jego największe osiągnięcie to srebrny medal Mistrzostw Świata na dystansie 50 km w 2007 roku i złoto na Mistrzostwach Europy w 2014. Z linii startu musiał wycofać się startując w Pekinie w 2008 roku doświadczając bólu w nodze i brzuchu.

Wydawać by się mogło, że jego olimpijski sen spełni się już w 2012 roku w Londynie. Został jednak zdyskwalifikowany w połowie drogi – pozwolił sobie napić się wody poza określoną strefą. No i teraz ta biegunka…

 

Może Cię zainteresować

zamknij