×

Biedronka będzie otwarta w niedzielę. Jak to możliwe?

Biedronka będzie otwarta w niedzielę? Popularna sieć sklepów testuje usługę pocztową, realizowaną we współpracy z Pocztą Polską. Co wyniknie z tej współpracy?

Dziurawe przepisy

Sklep jako placówka pocztowa? Każdy radzi sobie jak może, a wiele sklepów właśnie w ten sposób próbuje obejść zakaz handlu w niedzielę. Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do wprowadzenia kontrowersyjnego zakazu już w 2018 roku. Na początku niehandlowa była tylko jedna niedziela w miesiącu. Potem przepisy zaostrzano, aż w 2021 roku dotarliśmy do takiego etapu, na którym możemy liczyć jedynie na siedem niedziel handlowych w ciągu roku. W tym roku większość mamy już za sobą. W rezultacie coraz więcej sklepów „przeistacza się” w placówki pocztowe (przypomnijmy – te nie są objęte zakazem handlu). Wśród nich jest m.in. Żabka, Lewiatan, Delikatesy Centrum, a ostatnio także POLOmarket. Czyżby przyszła kolej również na Biedronkę?

Biedronka będzie otwarta w niedzielę?

Już od ponad 2 lat klienci sklepów Biedronka mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach. Teraz sieć zamierza poszerzyć współpracę z Pocztą Polską. Dzięki temu wybrane sklepy Biedronka pozostaną otwarte dla klientów także w niedzielę. Na razie jest to rozwiązanie testowe.

Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów

– czytamy w komunikacie Poczty Polskiej.

Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich planów zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi jedynie w jednostkowych lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci

– poinformowało z kolei biuro prasowe sieci Biedronka, w odpowiedzi na pytanie TVN24 BiS.

Przedstawiciele sieci podkreślają, że prowadzą działania zgodne z obowiązującym prawem. Ale przepisy mogą się wkrótce zmienić.

Przypomnijmy: na dniach do Sejmu ma trafić projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu w niedzielę, zaproponowany przez posła PiS Janusza Śniadka, a w przeszłości szefa NSZZ Solidarność. Jeśli projekt wejdzie w życie, dla sieci sklepów będzie to oznaczać spore zmiany. Zakłada on, że jeśli w sklepie spożywczym odbiór paczek stanowi tylko mały procent działalności, to placówka nie będzie mogła działać w niedzielę niehandlową.

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij