×

Przez 2 miesiące więzili i torturowali bezdomnego. Mężczyzna przeszedł prawdziwą gehennę

Do tragicznego zdarzenia doszło w Starogardzie Gdańskim, gdzie dwóch oprawców więziło w jednym z mieszkań 44-letniego bezdomnego. Według tego, co relacjonują dziennikarze RMF FM, mężczyzna miał ponad 30 ran na rękach i nogach – większość z nich powstała w wyniku strzelania z wiatrówki. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 23 i 40-latka, którzy są podejrzani o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Wszystko zaczęło się, gdy dyżurny w Komendzie Powiatowej Policji został powiadomiony o tym, że pogotowie ratunkowe zajmuje się właśnie mężczyzną z licznymi obrażeniami ciała.

Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, udało im się ustalić, że ofiara była więziona przez kilka tygodni w jednym z mieszkań, gdzie przechodziła gehennę. Nie było problemu z ustaleniem nazwisk oprawców i zlokalizowaniem miejsca, w którym więzili bezdomnego. Podczas zatrzymania jeden z nich miał przy sobie amfetaminę. W trakcie przeszukiwania mieszkania policji udało się także zabezpieczyć ponad 170 gramów środków odurzających wśród których była amfetamina, marihuana i mefedron. Znaleziono także długą i krótką broń pneumatyczną wraz ze śrutem, maczety, noże myśliwskie, sztylety oraz pałki drewniane.

Śledczym bardzo szybko udało się zlokalizować miejsce, w którym ukrywał się 40-latek.

W najbliższym czasie sprawcy usłyszą zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, uszkodzenia ciała, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Obecnie mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie.

Może Cię zainteresować

zamknij