×

Młodociany sadysta znęcał się nad kolegami. 13-latek kopał i bił rówieśników

13-latek znęcał się nad kolegami, a zdarzenie nagrano za pomocą telefonu komórkowego. Film trafił do sieci, a sprawą brutalnego pobicia zajmie się sąd rodzinny.

13-latek znęcał się nad kolegami

Do perfidnego aktu agresji doszło 17 września w Parku Chopina w Świnoujściu. Na nagraniu widać, jak 13-letni sadysta zadaje ciosy pięścią w głowę innego dziecka oraz kopie leżącego i płaczącego rówieśnika. Nie wiadomo dlaczego wybuch między nimi konflikt oraz co spowodowało taką agresję. Portal iswinoujscie.pl ustalił, że sprawcą ataku jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu.

Dziennikarzom nie udało się jednak uzyskać komentarza w tej sprawie od dyrekcji szkoły. Nie podano informacji, dlaczego osoba nagrywająca nie interweniowała. Możliwe, że był to także jeden z uczniów, który nagrywał „popisy” kolegi.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Jako że osoba dokonująca czynu zabronionego jest niepełnoletnia, to sprawą zajmie się sąd rodzinny. Sprawę na policję zgłosił rodzic jednego z poszkodowanych chłopców.

W rozmowie z portalem iswinoujscie.pl sierż. Kamil Zwierzchowski z KMP w Świnoujściu wyjaśnił kwestie prawne:

Zawiadomienie złożono w dniu 18 września 2021 roku przez jednego z opiekunów prawnych pokrzywdzonych chłopców. Aktualnie wszczęte zostało dochodzenie o czyn z artykułu 157§1 Kodeksu Karnego. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych dla sprawy czynności akta dochodzenia zostaną przesłane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, który zadecyduje o dalszych losach nieletniego sprawcy czynu karalnego. Życiu i zdrowiu pokrzywdzonych nie zagraża niebezpieczeństwo. Przedmiotowe dochodzenie obejmuje jako osoby pokrzywdzone dwóch nieletnich chłopców.

Źródła: iswinoujscie.pl, www.o2.pl, radioswinoujscie.pl

Może Cię zainteresować