×

Zamiast do szpitala kobieta trafiła do celi. Matka pięciorga dzieci zmarła w areszcie

To, co się wydarzyło, przechodzi ludzkie pojęcie! Kobieta zmarła w celi z wycieńczenia po tym, jak zamiast do szpitala, trafiła do więzienia!

Mąż chciał wezwać pomoc

45-letnia matka z chorobą afektywną dwubiegunową przeżywała „epizod psychotyczny” pod koniec grudnia 2017 r w Waszyngtonie. Zaatakowała swojego męża Reynaldo Rodrigueza w przypływie szału. Mężczyzna, nie mogąc sobie poradzić z jej atakiem, zadzwonił pod 911 z ich domu w SeaTac w Waszyngtonie i powiedział dyspozytorowi, że jego żona potrzebuje lekarza.

Reynaldo, który nie mówi płynnie po angielsku, przekazał dyspozytorowi za pomocą tłumacza, że ​​nie dzwoni, aby zgłosić przestępstwo, ale dzwoni, aby poprosić o pomoc medyczną dla swojej żony – Damaris Rodriguez.

Pomimo tego, co powiedział dyspozytorowi, przed karetką pogotowia przyjechała policja, która natychmiast podjęła interwencję. Zamiast pomóc kobiecie lub zaczekać na zespół medyczny, funkcjonariusze brutalnie ją skuli i zaciągnęli do samochodu. Mąż kobiety protestował i próbował wytłumaczyć, że jego żona jest chora i wymaga opieki, nie pobytu w areszcie.

Kobieta zmarła w celi

Damaris Rodriguez została zabrana do więzienia „SCORE” (Singapore Corporation of Rehabilitative Enterprises). Najpierw została zaciągnięta do celi rezerwacyjnej i pozostawiona na podłodze twarzą w dół z workiem na twarzy. Niedługo, po około 20 minutach, przeniesiono ją do celi, gdzie zaczęła krążyć w kółko.

Widać na materiale, że kobieta cierpi, prawdopodobnie dalej ma halucynacje i nie wie gdzie się znajduje. Błąka się po celi, płacze, wymiotuje oraz rozbiera się do naga. Na materiale nie widać żadnego zainteresowania ze strony służb więziennych. Do tego kobieta praktycznie nie spała przez 4 dni pobytu w areszcie. Nie otrzymała nawet szklanki wody. Na nagraniu widać jak zatrzymana desperacko próbuje się napić z kranu znajdującego się w celi.

Po 4 dniach pobytu w celi bez jedzenia, wody i pomocy medycznej 43-letnia matka pięciorga dzieci zmarła. Powodem zgonu kobiety była kwasica ketonowa, będąca następstwem braku odpowiednich wartości odżywczych w organizmie. Tkanki zaczynają wtedy „głodować” i organizm próbuje przekształcać tłuszcze w ciała ketonowe.

Według władz więzienia nie doszło do nadużyć

Rodzina nie chce wierzyć w to co się stało i wytoczyła proces placówce więziennej. Gdy rodzina przygotowywała się do procesu, ich adwokat przejrzał niepokojący materiał wideo z celi Damaris, bowiem całe miejsce miało zamontowany monitoring. Placówka uważa, że wszystkie procedury wykonano poprawnie, a osadzoną przebadano i monitorowano. Gdy doszło do zapaści wszczęto procedury i rozpoczęto resuscytację. Niestety osadzona nie przeżyła i została uznana za zmarłą w placówce. Według nich kobieta zmarła w sposób naturalny:

Więźniowie, szczególnie osoby z poważnymi chorobami psychicznymi, są bardzo podatni na nagłe, niemożliwe do uniknięcia zdarzenia sercowe. Ekspert medycyny sądowej stwierdził, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Według oświadczenia placówki dochodzenie w sprawie śmierci Rodriguez zostało przeprowadzone przez Departament Policji Des Moines, który stwierdził, że „nie miała miejsce żadna czynność przestępcza”, która mogła być przyczyną tego iż, kobieta zmarła w celi z wycieńczenia.

Cały pobyt kobiety został nagrany na monitoring placówki, co jest podstawą oskarżenia zarządu więzienia. Wniesiono pozew o tortury i pogwałcenie praw obywatelskich, który obejmuje firmę „NaphCare of Birmingham” w Alabamie, odpowiedzialną za opiekę medyczną instytucji.

Sprawa jest w toku, a rodzina tragiczne zmarłej zapowiada, że nie podda się bez walki.

Kobieta zmarła w celi
YouTube
Kobieta zmarła w celi
YouTube

Źródła: www.crimeonline.com, edition.cnn.com, www.cbsnews.com, www.o2.pl, zdrowie.wprost.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij