×

Wygląda jak zwyczajne, ślubne zdjęcie. Prawda okazuje się być porażająca!

Co roku 3 miliony dzieci przyznaje, że w ich domach dochodzi do przemocy. Co 4 kobieta chodząca po Ziemi doświadcza jej na własnej skórze. Niektóre z nich boją się do tego przyznać…

Pewna norweska kampania ma na celu zwiększyć świadomość ludzi na temat przemocy domowej, aby w ten sposób pomóc osobom, które na co dzień jej doświadczają.

Ta prosta reklama ma potężny przekaz. Zobaczcie sami:

Ich związek wygląda z pozoru na całkiem normalny…

Ale prawda jest zupełnie inna niż pozory

Jaki jest najbardziej szokujący i przerażający fakt dotyczący nadużyć domowych? Większość przypadków przemocy domowej nigdy nie jest zgłaszana. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, doświadczył nadużyć domowych, czy to fizycznych, czy psychicznych, proszę zwróć się o pomoc.

To trudne, ale nie niemożliwe. Możesz się uwolnić od przemocy.

Niebieska Linia – co to jest?

Niebieska Linia to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. To miejsce jest przepełnione pomocnymi i troskliwymi osobami, które za wszelką cenę starają się pomóc każdemu.

Jutro, tj. 28 września organizowane jest też spotkanie edukacyjne online „W sidłach mitów i stereotypów”. Psycholożka „Niebieskiej Linii” IPZ, Karolina Czarnecka opowie na nim m.in.
– czy przemoc w rodzinie to „prywatna sprawa” i nikt nie powinien się wtrącać?
– czy prawdą jest, że za przemoc w rodzinie odpowiada alkohol?

Udział w spotkaniu online możliwy jest po kliknięciu w link i jest całkowicie bezpłatny. Rejestracja na spotkanie możliwa jest w dniu wydarzenia o godz. 19:00.

Nie milcz tylko udostępnij ten wpis, aby podnieść świadomość wśród ludzi!

Może Cię zainteresować