×

Nauczycielka uderzała ucznia na lekcji. „Wbijanie wiedzy” zostało sfilmowane!

Afera w jednej ze szkół w Bytowie. Nauczycielka uderzała ucznia na lekcji i to przy całej klasie. Nie potrafiła poradzić sobie z dzieckiem. Nagranie z tego zajścia trafiło do sieci.

Nauczycielka uderzała ucznia na lekcji

Incydent miał miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie we wtorek (28 września). O całej sprawie poinformował portal ibytow.pl. Uczniowie nagrali moment, w którym nauczycielka okłada po głowie ucznia III klasy technikum drzewnego. Podobno to nie pierwsza taka sytuacja, gdy kobieta próbuje „wbijać wiedzę” do głowy wychowanków.

Jest reakcja kurator oświaty

Redaktorzy portalu ibytow.pl wysłali nagranie oraz zapytanie w tej sprawie do Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Błyskawicznie otrzymali oni odpowiedź od Beaty Wolak, która poinformowała, że zareagowano na te doniesienia:

W celu pozyskania informacji zapewniających obiektywną i pełną ocenę na temat zarejestrowanego uderzenia ucznia przez nauczycielkę dyrektor delegatury w Słupsku, działając z polecenia Pomorskiego Kuratora Oświaty, wystąpił do dyrektora szkoły o wyjaśnienia w sprawie (w trybie pilnym).

Dyrektor, jako przełożony zatrudnionych w szkole pracowników, ma obowiązek wyjaśnić, czy nie doszło do uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6 ustawy Karta Nauczyciela.

Nagranie z „wbijania wiedzy” uczniowi przez nauczycielkę można obejrzeć poniżej:

Na nauczycielach zwłaszcza w ostatnich miesiącach jest stała presja. Nie dziwi zatem, że wielu z nich deklaruje, że nie chce już wykonywać swojego zawodu. Jednakże to nie usprawiedliwia tego, co widzimy na powyższym nagraniu.

Źródła: www.o2.pl, ibytow.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować