×

Betoniarka spadła z wiaduktu na tory kolejowe. Jest ofiara śmiertelna!

Śmiertelny wypadek w Gdańsku! Betoniarka spadła z wiaduktu na tory kolejowe. Kierowca samochodu ciężarowego nie miał najmniejszych szans na przeżycie upadku z tak dużej wysokości. Zginął na miejscu.

Betoniarka spadła z wiaduktu na tory

Do tragicznego zdarzenia doszło 26 października w godzinach popołudniowych. Przy zjeździe z ul. Sucharskiego na ul. Elbląską, samochód ciężarowy potocznie nazywany „gruszką”, przebił bariery energochłonne i spadł z wiaduktu na tory kolejowe, które prowadzą do portu.

Po godzinie 15.40 policjanci odebrali zgłoszenie o tym, że betoniarka spadła z wiaduktu al. Sucharskiego. Policjanci ruchu drogowego, którzy pracują na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych jak dotąd przyczyn, na łączniku al. Sucharskiego z ul. Elblaską przebił bariery i spadł na torowisko.

– przekazała podinsp. Magdalena Ciska z KMP w Gdańsku.

Jedna ofiara śmiertelna

Pojazd spadł z wysokości kilku metrów. Kierowca zginął na miejscu.

Na skutek zdarzenia śmierć poniósł kierujący tym pojazdem. O wypadku policjanci powiadomili dyspozytora PKP. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyn tego zdarzenia

— dodała policjantka.

Na miejscu tragedii pracowało pięć zastępów straży pożarnej. Do usunięcia wraku z torów potrzebne były specjalistyczne pojazdy.

Ciężarówka spadła na torowisko z trakcją. Poinformowaliśmy o tym Polskie Koleje Państwowe, trakcja została wyłączona. Na trasie trwają utrudnienia

— relacjonował młodszy brygadier Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy gdańskiej straży pożarnej.

Kilka dni temu informowaliśmy o innym tragicznym wypadku, do którego doszło pod Poznaniem, między Żernikami a Tulcami. Bus zderzył się z ciężarówką, przewożącą złom. Jak się okazało, w wypadku zginęły trzy osoby, natomiast pięciu rannych przewieziono do szpitala. Z informacji przekazanych przez „Głos Wielkopolski” wynika, że ofiary śmiertelne to osoby, które podróżowały busem do pracy (prawdopodobne byli to Gruzini). Podczas tego wypadku kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować