×

NASA zdradziła, że w kierunku Ziemi zmierza ogromna asteroida. Ma w nią uderzyć

Dat końców świata było już naprawdę wiele. Nie ma co ukrywać. Jednak takich, jak ta, jeszcze nie. Dlaczego? Tym razem nie została ona podana przez jasnowidzów, a przez naukowców. To oni alarmują, że najprawdopodobniej już za 117 lat w naszą planetę uderzy olbrzymia asteroida o nazwie Bennu.

Już zmierza w kierunku Ziemi

Naukowcy z NASA ostrzegają, że już za 117 lat w Ziemię uderzy asteroida Bennu, która została odkryta w 1999 roku. Ma 500 metrów średnicy, a jej waga wynosi 77 miliardów ton i właściwie ona już zmierza w kierunku naszej planety. Eksperci wyliczyli nawet dokładną datę kolizji na 25 września 2135 roku.

Może zginąć aż 60% ludzkości

Choć data podana przez naukowców mogłaby się wydawać bardzo odległa w czasie, oni już zaczynają szukać sposobów na unicestwienie asteroidy. Gdyby im się to nie udało, w wyniku uderzenia, może zginąć aż 60% ludzkości.

Wiele wskazuje na to, że jedynym rozwiązaniem jest zniszczenie asteroidy za pomocą energii atomowej. NASA rozpoczęła już współpracę z Narodową Agencją Bezpieczeństwa Jądrowego, aby zapobiec katastrofie

Może Cię zainteresować

zamknij