×

Czy czeka nas kolejny strajk nauczycieli? Jest oficjalne stanowisko w tej sprawie

Dziś początek roku szkolnego, za co za tym idzie, pojawiają się pytania odnośnie tego, czy będzie strajk w szkołach. Związek Nauczycielstwa Polskiego odpowiedział, że wszelkie informacje w tym temacie do opinii publicznej będą przekazywane pod koniec września. Przedłużono sondaż wśród nauczycieli, w którym mieli zdecydować, jaki formę strajku preferują. Będą mogli na to odpowiedzieć do 22 września.

Czy będzie strajk w szkołach? O tym mają zdecydować sami nauczyciele

Najprawdopodobniej ankieta zostanie przekazana w ręce pedagogów już jutro, czyli 3 września. Jeśli okaże się, że większość zagłosuje za strajkiem, niestety możemy być niemalże pewni, że nastąpi powtórka z kwietnia tego roku.

będzie strajk w szkołach

Wstępne ustalenia wskazywały na to, że ankiety będą zbierane do 15 września. Czas ten jednak się wydłużył o tydzień

O tym, że ma nastąpić zmiana, dowiedział się reporter TOK FM, Krzysztof Horwat. Jeśli tak faktycznie się wydarzy, to możemy być pewni, że jakiekolwiek kroki podjęte w kierunku strajku lub jego braku zostaną nam przekazane najprawdopodobniej pod koniec września.

Wielu nauczycieli nie jest jednak tak ochoczo nastawionych do tego, aby strajkować. W kwietniu ponieśli straty finansowe i niektórym wyraźnie spadł zapał. Oczywiście nadal są grupy zdeterminowanych nauczycieli, którzy tylko czekają na ten moment i wierzą, że się uda ponowić strajk.

nauczyciele strajkują

Szef ZNP jest zwolennikiem radykalnego podejścia do problemu i nie ukrywa, że optuje za strajkiem

Środowisko nauczycielskie, mimo ogromnych strat i wyrzeczeń, jakie ponieśliśmy w kwietniu, nie ma innego wyjścia. Musi być też świadomość środowiska. W dalszym ciągu chcemy pokazywać, że nie godzimy się na to, co się dzieje w edukacji. Nie akceptujemy tych zmian. Podwyżka nikogo nie zadowala, nie rozwiązuje problemów nauczycielskich. Nikt nie chce pracować w dużym mieście za pieniądze, które nie pozwolą mu nawet wynająć mieszkania

W ubiegłym tygodniu „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondażu. 61% badanych nie chciałoby, aby wznowiono strajk z kwietnia

26% badanych jest zdania, że nie powinno być w ogóle protestów, ponieważ nauczyciele dostali podwyżki. 35,4% badanych z kolei uważa, że pedagodzy powinni walczyć o swoje, ale nie kosztem uczniów. Czy Waszym zdaniem strajk powinien się odbyć ponownie?

Może Cię zainteresować

zamknij