×

Ogromna awaria w całej Polsce! Z tego powodu są zamykane sklepy i restauracje

Zamknięte sklepy i restauracje. Multikino wstrzymało tradycyjną sprzedaż biletów w kasach kin. Powód? Awaria drukarek fiskalnych w całej Polsce.

Chodzi o urządzenia marki Novitus, które zaczęły „strajkować” dokładnie 1 stycznia. Firma zwołała sztab kryzysowy.

Awaria drukarek fiskalnych w całej Polsce

Na profilu Multikino Polska na Facebooku, czytamy:

W związku z awarią drukarek fiskalnych w naszych kinach, zakup biletów możliwy jest WYŁĄCZNIE za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Klienci już pytają o zwrot kosztu zakupu biletów przez internet.

Legia Warszawa zamknęła do odwołania swój sklep na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Ale o problemach informuje również wielu mniejszych przedsiębiorców.

Zamknięte sklepy i restauracje

Z powodu awarii kas fiskalnych, niektóre sklepy i restauracje w dniach 2 i 3 stycznia będą nieczynne! Należy do nich m.in. Zoomax – sieć sklepów zoologicznych, czy też pizzerie DaGrasso. Jednak możemy się spodziewać, że ostatecznie lista będzie znacznie dłuższa. Dlatego nie powinno nas dziwić, gdy dzisiaj i w najbliższych dniach zastaniemy zamknięte drzwi jakiegoś sklepu bądź restauracji.

Informacje o problemach napływają z całego kraju.

Błąd zegara

O awarii urządzeń poinformowała firma Novitus – producent drukarek fiskalnych Delio. Wraz z Nowym Rokiem, urządzenia po prostu przestały działać jak należy.

W drukarkach Delio wystąpił „błąd zegara” blokujący możliwość wystawienia paragonów. Producent twierdzi, że naprawa urządzeń nie zajmie wiele czasu.

Jednak największy problem polega na tym, że usterkę musi usunąć sam producent. I to stacjonarnie.

W oficjalnym komunikacie firma pisze:

Ze względu na dużą skalę problemu prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy.

Co prawda Novitus bierze na siebie koszty transportu i naprawy, ale kto wyrówna straty przedsiębiorców?

Firma dolewa oliwy do ognia

Nawet najsprawniej przeprowadzona naprawa pomnożona razy kilka tysięcy, będzie przeciągać się w czasie. To oznacza straty dla przedsiębiorców. Szczególnie małe sklepy i restauracje nie mogą sobie na nie pozwolić.

Jednak zamiast uspokoić klientów, Novitus zaognił sytuację. Firma umieściła w komunikacie informację o konieczności kupienia nowego sprzętu dla wszystkich tych, którzy nie chcą ponosić dużych strat w związku  z awarią.

Ta uwaga zirytowała przedsiębiorców na tyle, że Novitus szybko postanowił ją usunąć z oficjalnego komunikatu.

Pozostawił w nim jednak tę informację:

Szanowni Państwo, w ciągu 25 lat historii Novitus wprowadziliśmy na rynek ponad milion urządzeń fiskalnych i jest to pierwsza tego typu awaria.

[AKTUALIZACJA – 3.01.2020]

Z informacji, które napłynęły do nas bezpośrednio od przedstawicielki sieci kin Multikino wynika, że awaria drukarek fiskalnych została wyeliminowana w ciągu doby we współpracy z firmą LSI Software S.A.

W związku z tym od dzisiaj, tj. 3 stycznia 2020 r. widzowie Multikina mogą kupować bilety i przekąski zarówno on-line jak i tradycyjnie – w kasach biletowych i barowych.

Dzięki szybkiej interwencji i sprawnemu działaniu już 2 stycznia w prawie wszystkich kinach sieci Multikino niedziałające drukarki zostały wymienione na nowe (w kilku ostatnich lokalizacjach wymiana zakończy się dziś wczesnym popołudniem). Dzięki tej akcji w długi weekend – między 3 a 6 stycznia 2020 r. – widzowie mogą wybrać się do Multikina na dowolny seans filmowy i zakupić na miejscu bilety oraz przekąski

Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować