×

Autobus zawiózł pasażerkę do szpitala, bo nie było wolnych karetek!

Autobus zawiózł pasażerkę do szpitala, gdy kobieta nagle straciła przytomność. Po powiadomieniu pogotowia okazało się bowiem, że nie ma wolnych karetek i nikt do niej nie przyjedzie. Kierowca po konsultacji z nadzorem ruchu zmienił trasę.

Autobus zawiózł pasażerkę do szpitala

Jak donosi Polsat News, do zdarzenia doszło w czwartek (5 listopada) po godz. 20:00 na przystanku Skarbka z Gór na Białołęce. Kierowca autobusu linii 204 zauważył, że jedna z pasażerek straciła przytomność.

Motorniczy natychmiast skontaktował się z pracownikami nadzoru ruchu Miejskich Zakładów Autobusowych, którzy zawiadomili pogotowie

– powiedział cytowany przez polsatnews.pl Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

W dyspozytorni odmówiono jednak wysłania transportu medycznego na miejsce, gdyż w tamtej chwili nie było wolnych karetek. Poproszono, aby kierowca autobusu zawiózł nieprzytomną pasażerkę do najbliższego szpitala.

Po konsultacji z nadzorem ruchu kierowca postanowił zmienić trasę i zawieźć kobietę na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Bródnowskiego

– poinformował cytowany przez tvn24.pl rzecznik prasowy Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki.

Dodał, że kobieta nie podróżowała sama:

Osoby, które jej towarzyszyły, wraz z personelem szpitala zajęły się pasażerką.

Według ustaleń Radia Kolor, kobiecie udało się przywrócić świadomość.

Trudna sytuacja w pogotowiu

O problemach systemu opieki zdrowotnej w Polsce informuje Onet. Jak czytamy, pomimo zapewnień ze strony rządzących, że dla wszystkich pacjentów wystarczy łóżek, tych zaczyna powoli brakować. Warszawskie szpitale są w dramatycznej sytuacji i nie są w stanie przyjmować nawet pacjentów w stanie zagrożenia życia.

Załogi karetek potrafią nawet przez kilka godzin oczekiwać przed szpitalami, by przekazać lekarzom chorych. Okazuje się, że niekiedy ratownicy muszą wzywać policję, aby przekazać pacjenta w ciężkim stanie pod opiekę lekarza.

To się staje coraz częstszą praktyką, ale nie mamy wyboru. Doszliśmy do ściany

– komentuje w rozmowie z Onetem jeden z ratowników.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvn24.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay, YouTube

Może Cię zainteresować