×

Atak nożownika w Wadowicach! Dwie ciężko ranne kobiety trafiły do szpitala

Atak nożownika w Wadowicach przy ulicy Emilii i Karola Wojtyłów. 38-letni mężczyzna ciężko ranił dwie kobiety. Jedną z nich trzeba było przetransportować śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Co było przyczyną zdarzenia?

Atak nożownika w Wadowicach

Do zdarzenia doszło przed godziną 11:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Wadowicach. Sprawcą ataku był 38-letni pensjonariusz. Prawdopodobnie zwykłe nieporozumienie doprowadziło do wybuchu agresji u mężczyzny, skutkującej napaścią na dwie terapeutki.

Kobiety doznały poważnych obrażeń i w rezultacie musiały być bezzwłocznie przewiezione do szpitala. Jedna z nich otrzymała cios w brzuch i jej stan jest stabilny. Z kolei druga kobieta, ranna w gardło musiała zostać przetransportowana helikopterem do Szpitala w Krakowie – Prokocimiu. Jak donosi Fakt, nożownik przeciął jej tętnicę szyjną.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mł. insp. Sebastian Gleń poinformował, że policja wyjaśnia teraz okoliczności zdarzenia.

Natomiast Marta Łuczyńska, prokurator rejonowa w Wadowicach potwierdziła, że mężczyzna podejrzewany o zranienie kobiet został aresztowany.

Bliższych informacji na temat przebiegu zdarzenia w tej chwili jeszcze nie posiadamy. Poszukujemy bezpośrednich świadków.

W Środowiskowym Domu Samopomocy odbywają się zajęcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Celem ośrodka jest uczenie podopiecznych samodzielności. Nożownik najprawdopodobniej uczęszczał do tego miejsca na terapię.

W pawilonie mieszczą się także m.in gabinety dentystyczne i punkty usługowe.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować