×

Atak nożownika w przedszkolu! 37 rannych dzieci i 2 dorosłych

Atak nożownika w przedszkolu. Sprawcą jest ochroniarz, który ranił co najmniej 39 osób. Motyw mężczyzny próbuje ustalić policja.

Atak nożownika w przedszkolu

Do incydentu doszło w czwartek rano w miejscowości Suzhou w regionie Kuangsi na południu Chin. Lokalne media przekazały, że ataku dokonał 50-letni ochroniarz. Mężczyzna miał ok. godz. 8:30 wyciągnąć nóż i rzucić się na dzieci.

W sumie rannych jest 37 przedszkolaków i 2 dorosłych opiekunów.

37 uczniów doznało lekkich obrażeń, a dwoje dorosłych doznało poważniejszych obrażeń. Wszyscy zostali wysłani do szpitala, ale niczyje życie nie jest zagrożone.

– podał lokalny rząd.

Zatrzymano sprawcę

RMF24 podaje, że według chińskiej telewizji państwowej CCTV, w ataku rannych zostało 40 osób, w tym trzy doznały ciężkich obrażeń. Jest to dyrektor szkoły, inny ochroniarz i jeden z uczniów. Udało się też ustalić, że mężczyzna pełnił funkcję ochroniarza w placówce, w której dokonał masakry. Na razie nie wiadomo, co nim kierowało podczas ataku na bezbronne dzieci.

Agencja AP, która powołuje się na CCTV, nie precyzuje, czy do incydentu doszło w przedszkolu, czy np. w zespole szkolno-przedszkolnym.

Jak dalej informują chińskie media, napastnik miał mieć na nazwisko Li i został obezwładniony przez wezwaną na miejsce policję. Wszczęto już śledztwo w tej sprawie.

Źródła: www.rmf24.pl, turysci.pl, www.se.pl
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować