×

Atak tenisistki podczas turnieju Australian Open! Kibice byli przerażeni, tym co zobaczyli

Podczas eliminacji do turnieju Australian Open doszło do przerażających scen. Niespodziewanie jedna z uczestniczących w meczu tenisistek doznała niepokojących objawów. Co było przyczyną nagłego pogorszenia się jej stanu zdrowia?

Napad duszności

Z powodu trwających od dłuższego czasu pożarów, powietrze w Melbourne jest wyjątkowo zanieczyszczone. Upały sięgające 40 stopni Celsjusza również nie sprzyjają rozgrywaniu turnieju.

Tenisiści muszą mierzyć się nie tylko ze swoimi umiejętnościami, ale również z czynnikami środowiskowymi. Już w czasie trwania pierwszej rundy, odbywających się w Melbourne kwalifikacji do turnieju głównego Australian Open doszło do niepokojącego incydentu.

Nagle, podczas meczu między Stefanie Voegele i Dalilą Jakupović, Słowenka zaczęła kaszleć. Mimo to, mecz kontynuowano…

Niestety, w miarę upływu czasu, dolegliwości Jakupović zaczęły się nasilać. W drugim secie meczu Słowenka miała już poważne problemy z oddychaniem. Uklękła na korcie i dostała ataku kaszlu. Do zawodniczki momentalnie podbiegł sędzia i ekipa medyków. Jakupović nie była w stanie dokończyć meczu. Musiała opuścić kort.

Po nieprzyjemnych zdarzeniach na korcie, tenisistka udzieliła wywiadu. Powiedziała, że:

Było bardzo źle. Nigdy z czymś takim się nie spotkałam. Byłam wystraszona i bałam się, że padnę. Usiadłam na korcie i nie mogłam chodzić.

Jakupović przyznała, że gra w tak ciężkich warunkach ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Mimo to, sportowcy są zmuszeni uczestniczyć w meczach w obawie przed ukaraniem.

To nie jest dla nas zdrowe. Myślałam, że nie będziemy dzisiaj grać, ale nie mamy wyboru. Jeżeli nie wyjdziemy na kort, to możemy być ukarane.

Decyzja sędziów o rozgrywaniu kwalifikacji pomimo skrajnie niekorzystnych warunków wywołała burzę krytyki w świecie tenisa.

Źródła: www.rmf24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij