×

Asteroida zniszczy Ziemię? NASA podzieliła się ze światem szokującym komunikatem

Asteroida zniszczy Ziemię? Taki wariant wydarzeń od lat znamy z licznych filmów katastroficznych czy science-fiction. Okazuje się, że już niebawem ten przerażający scenariusz może stać się rzeczywistością. NASA nie ma dla nas dobrych wieści.

Asteroida zniszczy Ziemię?

66 milionów lat temu asteroida gigantycznych rozmiarów uderzyła w Ziemię, w wyniku czego doszło do zagłady na wielką skalę. Właśnie wtedy miało miejsce wyginięcie dinozaurów. Nie brakuje głosów, mówiących o tym, że nasza obecna cywilizacja również chyli się ku końcowi, a trwająca epidemia koronawirusa to zapowiedź ogólnoświatowej zagłady.

Co rusz pojawiają się doniesienia proroków i jasnowidzów, mówiące o nadchodzącej III wojnie światowej, która poprzedzi Apokalipsę. Taką wizję przyszłości przepowiadał m.in. słynny, serbski wieszcz Mitar Tarabić.

Współcześni naukowcy nie wykluczają, że życie na Ziemi pewnego dnia zniknie z powodu zderzenia naszej planety z jedną z krążących w kosmosie asteroid. NASA nie przestaje badać wszechświata i poszukiwać sposobów na zneutralizowanie hipotetycznych asteroid, które mogłyby zagrozić życiu na Ziemi. Okazuje się, że już w tym tygodniu może dojść do zderzenia groźnego obiektu z orbitą Ziemi.

Koniec świata tuż tuż?

Jeszcze w tym tygodniu ogromna asteroida zderzy się z orbitą Ziemi. Aby zwizualizować sobie jej rozmiar wystarczy wyobrazić sobie, że jest większa od London Bridge. Asteroida 2014 QJ33 zbliża się do Ziemi z zawrotną prędkością sięgającą 30 tysięcy kilometrów na godzinę.

Zdaniem NASA obiekt nie powinien spowodować końca świata, ponieważ wiele wskazuje na to, że jednak ominie planetę, nie wyrządzając żadnych szkód. Niemniej jego pojawienie się w pobliżu Ziemi jest dobrym momentem do refleksji na temat ulotności życia.

Wspomniana asteroida minie nasz glob w odległości 6,67 jednostek księżycowych, czyli 2 563 394 km. Zjawisko będzie miało miejsce już jutro 17 września. 2014 QJ33 zaklasyfikowano jako NEO, czyli Near Earth Object (obiekt blisko Ziemi).

Zgodnie z założeniami NASA każda asteroida bądź kometa, zbliżająca się do Ziemi z prędkością 1,3 jednostki astronomicznej jest uznawana za NEO. W przypadku zderzenia z Ziemią asteroida mogłaby wywołać na naszej planecie poważne skutki. NASA szacuje, że obiekt mierzy około 104 metrów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij