×

Asteroida 2002 NT7 może uderzyć w Ziemię 1 lutego. Jackowski komentuje to zdarzenie

Eksperci, śledzący losy planetoidę o średnicy 1,5 km, którą odkryto kilkanaście lat temu, są pełni obaw. Niepokoją się o to, czy (89959) 2002 NT7 nie uderzy w naszą planetę. Obiekt znajduje się bardzo blisko Ziemi, a obliczenia nie prognozują niczego dobrego… „Jest ryzyko, że planetoida uderzy w Ziemię”.

Na samym początku badacze wskazywali datę 13 stycznia na ewentualne uderzenie, ale teraz pojawia się komunikat dotyczący tego, że może to być 1 lutego

NASA ma uspokajać ludzi i zapewnia, że nie dojdzie do tragedii, ale istnieje teoria, według której zderzenie jest nieuniknione, a nie mówi się nam o tym, aby nie wzbudzać w nas niepotrzebnej paniki przed nieuniknionym.

Od 2002 naukowcy przyglądają się tej planetoidzie. Wówczas 2002 NT7 zakwalifikowano jako obiekt bliski Ziemi (NEO) i potencjalnie niebezpieczny (PHA)

W Super Expressie poza niepokojącymi informacjami odnośnie obiektu pojawiły się także słowa najbardziej znanego jasnowidza w Polsce, dla którego sytuacja jest jasna.

Ja mam odczucie, że ten obiekt w żaden sposób nie zagraża naszej planecie. Mam nawet wrażenie, że zbliżenie się tej planetoidy nie odbije się większym echem wśród mieszkańców Ziemi. W moim odczuciu ta planetoida będzie dość daleko od naszej planety i nic złego nam się nie stanie

Miejmy nadzieję, że jego słowa się sprawdzą…

Wierzymy, że nic nam nie zagraża ?

Może Cię zainteresować

zamknij