×

Dramatyczny apel ojca Rydzyka do wiernych! Z powodu koronawirusa ma poważne problemy

Apel ojca Rydzyka do wiernych! Duchowny potrzebuje swoich wiernych, jak nigdy dotąd. Nawołuje z głośników o liczne datki na swoje radio. Wie, że pandemia może mu zaszkodzić. Do kogo szczególnie zwraca się ojciec dyrektor?

Apel ojca Rydzyka

Dyrektor i założyciel Radia Maryja pojawił się osobiście na antenie, aby prosić o wsparcie finansowe swoich słuchaczy. Wystosował doniosły apel:

Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do Państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów.

Tadeusz Rydzyk twierdzi, że bywały już ciężkie czasy, ale to koronawirus może położyć kres jego mediom. Wszystko przez to, że w całym społeczeństwie jest coraz mniej pieniędzy. Wiele osób jest zwalnianych z pracy lub wstrzymywane są wypłaty.

Jak mówi ojciec dyrektor:

Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz, gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o istnienie Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika”.

Media Rydzyka istnieją dzięki boskiemu wsparciu

Choć sam redemptorysta twierdzi, że jego media istnieją tylko dzięki boskiemu wsparciu, wydaje się, że bardziej liczy się jednak wsparcie finansowe ludzi. Kiedy pojawiają się problemy gospodarcze, a niektórzy z nas tracą pracę, datków będzie z pewnością mniej.

Właśnie tego obawia się ksiądz Rydzyk:

Te nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo. Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków. (…) mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Podobnie bez kupowania, najlepiej zaprenumerowania „Naszego Dziennika” też grozi jego zamknięcie.

Odpowiedz na apel ojca Rydzyka? Wspomożesz jego media?

Źródła: www.se.pl, kujawsko-pomorskie.onet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować