×

Andrzej Duda rapuje. Prezydent wziął udział w #hot16challenge2

Tego w polskim internecie (ani nigdzie indziej) jeszcze nie było! Prezydent Andrzej Duda rapuje, nominuje Marylę Rodowicz i… premiera Morawieckiego. „Mocne ręce ratowników, wszyscy razem chwała im”; o Hot16challenge2 mówi cała Polska! O co chodzi?

To niewątpliwie najpopularniejsza kampania viralowa od czasu słynnego Ice Bucket Challenge.

#hot16challenge

Hot16challenge to akcja, która swoje początki miała już w 2014 roku. Ale przed kilkoma dniami, rozpoczęła się jej druga edycja.

Wtedy z inicjatywy Solara, raperzy tworzyli 16-wersowe zwrotki, które mieli przedstawić w przeciągu 72 godzin. Na początku chodziło zwyczajnie o dobrą zabawę i promocję nurtu hip-hopowego. Inspiracją do tego wyzwania było słynne Ice Bucket Challenge, czyli oblewanie się wiadrem zimnej wody, nominowanie do wyzwania kolejnych osób i przekazanie datku na chorych z ALS – stwardnieniem zanikowym bocznym.

Szybko okazało się, że Hot16challenge wydostało się daleko poza ramy hip-hopu. Zasady były proste: wyzwanie na pojedynek trzech osób, których zadaniem jest stworzenie w ciągu 72 godzin 16-wersowej zwrotki na dowolny temat. Po wykonaniu zadania nominuje się kolejne osoby, itd.

Hot16challenge2 – o co chodzi?

Hot16challenge wróciło po paru latach i na nowo opanowało polski YouTube. Dlaczego właśnie teraz?

Solar postanowił reaktywować akcję, ale w szczytnym celu – wszyscy uczestnicy wspierają lekarzy walczących z COVID-19 i promują charytatywną zbiórkę na stronie Siepomaga.pl.

Poza wyzwaniem artystycznym, zbierane więc są pieniądze, które zostaną przeznaczone na doposażenie personelu medycznego. Jak dotąd udało się zebrać już 1,5 mln złotych!

Andrzej Duda rapuje

Pierwszymi gwiazdami nominowanymi do udziału w drugiej edycji Hot16Challenge byli Mata i Taco Hemingway. Do akcji dołączyli Quebonafide, Bedoes, czy Szpaku, a także wielu artystów spoza świata hip-hopu – Margaret, Paweł Domagała, Natalia Szroeder, Dawid Podsiadło, a ostatnio… prezydent Andrzej Duda! Podniósł rękawicę rzuconą mu przez Zeusa i stał się gwiazdą – jeśli nie hip-hopu, to polskiego internetu na pewno!

Chciałoby się zacytować klasyka – „jak do tego doszło – nie wiem”…

Internauci ponoć już czekają na „freestyle battle” między PiS-em a PO. Może w taki sposób powinna się odbywać kulturalna debata polityczna?

Prezydent nominował Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Pectus, Golec uOrkiestrę oraz… premiera Mateusza Morawieckiego. Będzie się działo!

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij