×

Duda wyznał, co oferuje obywatelom po 26 roku życia, którzy nie mają dzieci

Andrzej Duda na wykopie znalazł się pod ostrzałem użytkowników portalu. Odpowiadał na wiele tematów, w tym kwestie pracy oraz zakładania rodzinny. Niektóre odpowiedzi prezydenta mogą zadziwić.

Andrzej Duda na wykopie

Najwyraźniej prezydent coraz pewniej czuje się w internecie, albowiem Andrzej Duda na wykopie odpowiadał na pytania. Przypomnijmy, że nasza głowa państwa rapuje. Prezydent wziął udział w #hot16challenge2. Ostatnio jednak internauci mieli okazję zapytać o wiele kwestii kandydata, który walczy o reelekcję. Jedno z najważniejszych dotyczyło debaty z Rafałem Trzaskowskim:

Przede wszystkim – ja byłem cały czas otwarty na debatę. Byłem pierwszym prezydentem, który po 89 roku w Polsce w debacie przed pierwszą turą wziął udział – i to aż dwa razy. Pan Rafał Trzaskowski w normalnej debacie nie chciał stanąć. Nie jest normalną debatą debata realizowana przez jego telewizję i jego sztab. Nigdzie na świecie nie ma takiego zwyczaju – ja przynajmniej o tym nie słyszałem.

Zapytano się także o fakt podpisywania ustaw i o niezależność względem PiS-u. Duda twierdzi, że:

Podpisywałem te ustawy, które uważałem za dobre dla Polaków. W przypadku niektórych ustaw, na przykład ustaw sądowych, ordynacji do PE, regionalnych izb obrachunkowych, po szerokich konsultacjach zdecydowałem o ich zawetowaniu. Ustawy wobec których miałem wątpliwości konstytucyjne odsyłałem do TK. Wszystkie te decyzje były niezależne.

Co dla osób po 26. roku życia?

Prawo i Sprawiedliwość wspiera rodziny wielodzietne, ale co z tymi, którzy dopiero planują swoją przyszłość? Jedna z internautek zapytała: „Co Pan Oferuje młodym ludziom po 26. roku życia, którzy nie posiadają dzieci i chcą się rozwijać?”. Na to pytanie Duda odpowiedział:

Wzrost wynagrodzeń w naszym kraju, a w związku z tym wzrost zamożności w naszym kraju. Jeszcze niedawno nie było pracy, a dzisiaj mamy taki stan, że od 2015 roku obniżyliśmy bezrobocie o połowę, średnie wynagrodzenie od 2015 roku wzrosło o ponad 20 proc., a płaca minimalna o 850 zł. Do tego obniżony podatek w pierwszej grupie podatkowej z 18 proc. na 17 proc., i CIT obniżony dla małych firm najpierw do 15 proc. a później do 9 proc.. Chcę dalej realizować taką politykę.

Z kolei na pytanie o tzw. „bykowe” (podatek dla osób bezdzietnych) odpowiedział, że nie popiera takiego rozwiązania. Woli wspierać polskie rodziny i na tym skupia swoją politykę. Za osobiste sukcesy swojej kandydatury uważa:

1. Obniżenie wieku emerytalnego
2. Program 500+ i wsparcie dla rodzin
3. Dobra współpraca z USA – obecność wojsk amerykańskich, zniesienie wiz.
4. Wysoki wzrost gospodarczy i bezprecedensowy spadek bezrobocia
5. Szybkie wdrożenie rozwiązań, które ratują przedsiębiorców i miejsca pracy w związku z pandemią koronawirusa.

Poruszano jeszcze wiele kwestii jak wsparcie osób po 75. roku życia, czy odbudowa pałacu Saskiego. Internauci nie byli jednak przychylni obecnej głowie państwa. Praktycznie każda z odpowiedzi Andrzeja Dudy może „pochwalić się” licznymi minusami. Najwyraźniej AMA prezydenta nie poszło tak jak zakładali sztabowcy.

Przynajmniej dowiedzieliśmy się, że Duda to prawdziwy konserwatysta — sernik je tylko z rodzynkami.

Źródła: businessinsider.com.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), YouTube, Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować