×

Ala Tracz zostanie zdyskwalifikowana? Słowa piosenki łamią regulamin konkursu

W niedzielę poznaliśmy nazwisko reprezentantki Polski na Eurowizję Junior 2020. Być może jednak Ala Tracz zostanie zdyskwalifikowana. Wszystko przez piosenkę, która jest niezgodna z regulaminem konkursu. Czy dziewczynka zdąży się nauczyć nowego tekstu?

Eurowizja Junior 2020 – najmłodsza reprezentantka Polski

W ostatnich latach Polska króluje w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W 2018 roku zwyciężczynią została Roksana Węgiel, a rok później wygrała Viki Gabor. Obie nastolatki wcześniej wystąpiły w „The Voice Kids”, a teraz szturmem podbijają polskie sceny muzyczne.

W niedzielę odbył się finał „Szansy na sukces”, podczas którego wyłoniono reprezentantkę Eurowizji Junior 2020. Została nią 10-letnia Alicja Tracz, która piosenką „I’ll Be Standing” zachwyciła zarówno jurorów, jak i widzów. Okazuje się jednak, że słowa utworu łamią regulamin konkursu. Czy to oznacza, że Polska nie będzie mogła wziąć udziału w imprezie?

Ala Tracz zostanie zdyskwalifikowana?

Piosenka „I’ll Be Standing” została napisana i skomponowana przez Gromee’ego i jego żonę Sarę Chmiel. Fani konkursu dostrzegli jednak, że utwór narusza regulamin konkursu. Mianowicie, 60% słów musi być zaśpiewanych w ojczystym języku reprezentanta. W tym przypadku chodzi oczywiście o język polski.

Słuchając utworu „I’ll Be Standing” łatwo zauważyć, że słów po angielsku jest znacznie więcej. Ala Tracz musi więc wprowadzić zmiany w tekście, jeżeli chce reprezentować Polskę w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Na szczęście niezgodność z obowiązującym regulaminem została wychwycona stosunkowo szybko, dzięki czemu jest jeszcze czas na wprowadzenie stosownych poprawek.Tegoroczna Eurowizja Junior 2020 dzięki wygranej Viki Gabor po raz drugi z rzędu odbędzie się w Polsce
. Jednak z powodu pandemii koronawirusa, młodzi artyści nie przyjadą do Warszawy. Reprezentanci będą za to śpiewać na żywo w studiach w swoich krajach. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada.

Źródła: www.eska.pl, natemat.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij