×

8 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Najwięcej osób z dolnośląskiego i łódzkiego

O 8 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem na Twitterze poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej chorych z tej grupy zdiagnozowano w województwie dolnośląskim i łódzkim.

8 nowych przypadków zarażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Test wykazał je u 2 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia:

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 2 osób z woj.dolnośląskiego, 2 osób z woj. łódzkiego i 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Obecna liczba chorych

Na obecną chwilę liczba zarażonych osób wynosi 692. 8 osób zmarło z powodu choroby. Jak podało ministerstwo

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus – zamknięcie granic

Mimo, zamknięcia granic liczba chorych stale rośnie. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, granice naszego kraju zamknięto na 10 dni dla cudzoziemców. Jednak polscy obywatele mogą teraz wrócić do kraju, ale będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę.

Zawieszone zostają połączenia zarówno lotnicze, jak i kolejowe. Będzie jednak działał transport cargo. Nie trzeba się martwić o dowóz towaru do naszego kraju.

Rząd jest świadomy, że liczba chorych będzie się jeszcze zwiększać. Jednocześnie premier Morawiecki, jak i minister zdrowia podkreślają, że postawa Polaków w tym trudnym czasie jest bardzo dobra.

Źródła: twitter.com
Fotografie: Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować