×

71-letni mężczyzna spłodził dziecko 13-latce. Niedługo po tym zmarł

71-letni mężczyzna spłodził dziecko 13-latce. Noworodek urodził się martwy, a ojciec maluszka został zatrzymany. W tracie 3-miesięcznego pobytu w areszcie mężczyzna ciężko zachorował i zmarł.

Ojciec dziecka 13-latki zmarł

Stanisława G. zatrzymano pod koniec sierpnia. Usłyszał on zarzuty współżycia z osobą nieletnią, po tym, jak ustalono, że jest on ojcem dziecka 13-latki. Noworodek urodził się martwy, a poród odbył się w domu. Dopiero gdy domownicy zorientowali się, że coś jest nieporządku, zarówno z dzieckiem jak i jego matką, wezwali pogotowie ratunkowe. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dziewczynka była w szóstym miesiącu ciąży.

71-letni mężczyzna spłodził dziecko 13-latce
Pixabay

Ojcem dziecka okazał się 71-letni mężczyzna, który zmarł 16 września w szpitalu. Dziesięć dni wcześniej jego stan zdrowia się znacznie się pogorszył, zadecydowano więc o jego przeniesieniu z aresztu do szpitala. Jak przekazała w rozmowie z lokalnym serwisem szefowa Prokuratury Rejonowej Kielce-Zachód Małgorzata Zarychta-Chodup jego śmierć nie oznacza zakończenia całego śledztwa:

16 września dostaliśmy informację, że oskarżony zmarł. Oznacza to, że sprawa zostanie umorzona w zakresie stawianych mu zarzutów. Nadal będziemy jednak badać pozostałe wątki, między innymi to, czy pokrzywdzona nie została wykorzystana przez inne osoby.

71-letni mężczyzna spłodził dziecko 13-latce

O sprawie pisaliśmy pod koniec sierpnia. Wówczas poinformowano, że skrzywdzona 13-latka nie wróci do swoich rodziców, ale pozostanie pod opieką specjalistycznej placówki wychowawczej. Rodzice najpewniej stracą prawa rodzicielskie.

Cała sprawa wyszła na jaw, gdy 9 sierpnia wieczorem do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafiła 13-latka, która urodziła martwe dziecko. Jak wówczas powiedział w rozmowie z Onetem Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach:

Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, którego załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy 13-latce i następnie zabrała ją do szpitala. Pod kierownictwem prokuratora i przy udziale biegłego lekarza sądowego przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok noworodka.

71-letni mężczyzna spłodził dziecko 13-latce
Pixabay

Kolejny szok funkcjonariusze przeżyli, gdy ustalono, że ojcem dziecka jest 71-letni mężczyzna Stanisław G. Został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za współżycie z osobą nieletnią groziło mu od 2 do 12 lat więzienia. Do czynu zabronionego najpewniej doszło, gdy dziewczynka przebywała u dziadków w miejscowości pod Kielcami.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.onet.pl, wiadomosci.onet.pl, www.fakt.pl, www.o2.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij