×

13-latka urodziła martwe dziecko 71-latka. Wiadomo, co stanie się z dziewczynką

13-latka urodziła martwe dziecko 71-latka. Ta historia, mimo że brzmi bardzo nieprawdopodobnie na polskie realia, wydarzyła się naprawdę. W dodatku w naszym kraju. Pierwsze wnioski śledczych zostały już potwierdzone przez badanie DNA. Dziewczynka trafiła do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Z kolei jej rodzicom prokuratura chce ograniczyć prawa rodzicielskie.

13-latka urodziła martwe dziecko 71-latka

Do tej tragedii doszło 9 sierpnia w jednym z domów w województwie świętokrzyskim. 13-letnia dziewczynka urodziła martwe dziecko. Do zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. To ratownicy medyczni stwierdzili zgon noworodka. Dziewczynce z kolei udzielili natychmiastowej pomocy, po czym zabrali ją do szpitala. Jednak to wcale nie był koniec koszmaru tej 13-latki. W miarę upływu czasu sytuacja okazywała się coraz bardziej wstrząsająca. Pojawiło się bowiem pytanie, kto jest ojcem dziecka dziewczynki. To ujawniły badania DNA.

Sprawą 13-latki zajęła się Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód. Wszczęto śledztwo, w czasie którego zlecono badania genetyczne. Jak się szybko okazało, ojcem zmarłego dziecka jest 71-letni Stanisław G. Oczywiście śledczy natychmiast zatrzymali mężczyznę. Postawiono mu zarzut współżycia z nieletnią. Starszy mężczyzna w czasie przesłuchania częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Aresztowano go tymczasowo na trzy miesiące. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

13-latka urodziła martwe dziecko 1
Pexels

Dziewczynka przebywa w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym

Kolejne pytanie, które wręcz samo ciśnie się do głowy, jest to o zachowanie rodziców 13-latki. Dlaczego widząc, co dzieje się z dziewczynką nikomu tego nie zgłosili? Dlaczego milczeli i pozwolili na krzywdę własnego dziecka? Tego nie wiemy. Jednak wiadomo, że zostało w stosunku do nich wszczęte postępowanie o odebranie praw rodzicielskich. Kielecka prokuratura złożyła już w sądzie wniosek w tej sprawie, a dziewczynkę umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Prok. Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, w rozmowie z mediami powiedział:

Prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego wniosek o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki, która urodziła dziecko. Wniosek został złożony już w początkowym etapie śledztwa. Prokurator dostrzegł bowiem okoliczności, które uzasadniały złożenie takiego wniosku. Decyzją sądu 13-latka została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, www.planeta.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Pexels

Może Cię zainteresować