×

68-latka urodziła bliźnięta! Starała się z mężem o dziecko przez niemal 50 lat

68-latka urodziła bliźnięta. Margaret Adenuga starała się o dziecko przez prawie 50 lat. W końcu jej marzenie, by zostać mamą, spełniło się.

68-latka urodziła bliźnięta

Margaret Adenuga i jej 77-letni mąż Noah zaczęli starać się o dziecko w 1974 roku, gdy zostali małżeństwem. Przez cały ten czas Nigeryjka nigdy nie zwątpiła w to, że zostaną rodzicami. Musiało minąć prawie 50 lat, aby w końcu na świat przyszedł ich wymarzony potomek. Los obdarował ich jednak zdecydowanie większym szczęściem.

Margaret i Noah zostali rodzicami bliźniaków – chłopca i dziewczynki! Jak powiedział mąż Nigeryjki w wywiadzie dla CNN:

Jestem marzycielem i byłem przekonany, że nasze marzenie w końcu się spełni.

Czas porodu

Margaret zaszła w ciążę po czwartej próbie in vitro. Na te zabiegi małżeństwo wydało fortunę, ponieważ w Nigerii próba zapłodnienia tą metodą kosztuje około 10 tys. zł.

Dzieci urodziły się w szpitalu uniwersyteckim w Lagos. Poród odbył się w 37. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Dr. Adeyemi Okunowo, który był przy narodzinach ujawnił, że zespół specjalistów nieustannie monitorował zdrowie Margaret ze względu na jej wiek. Jak powiedział:

Jako, że to jej pierwsza ciąża i do tego jest starszą kobietą, Margaret wymagała specjalnej opieki. To była ciąża wysokiego ryzyka, albowiem okazało się, że nosi pod sercem bliźniaki. Na szczęście byliśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami w odpowiednim czasie.

Najstarsza mama na świecie

68-letnia Nigeryjka nie jest jednak najstarszą mamą na świecie. W zeszłym roku została nią Erramatti Mangayamma. Co ciekawe, 74-latka z Indii też urodziła bliźniaki i również zaszła w ciążę metodą in vitro.

68-letnia Nigeryjka została mamą
Twitter

Źródła: metro.co.uk, www.upi.com, edition.cnn.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować