×

To najstarsza mama na świecie! 74-latka urodziła właśnie bliźnięta

Taka ciąża i poród są ewenementami na skalę światową. Mieszkanka Guntur, Erramatti Mangayamma, właśnie urodziła. Co w tym nietypowego? Otóż jest najstarszą matką na świecie. Ma 74 lata! Tak. Dobrze czytacie. 74-latka urodziła bliźnięta! Przez dekady wraz z mężem starała się o potomstwo, niestety na próżno… Teraz jej marzenie się spełniło: „Bóg nas wysłuchał!”

74-latka urodziła bliźnięta. Wcześniej czuła się winna…

Erramatti Mangayamma mieszka w Indiach wraz ze swoim mężem Yarramsetti Rajarao. Para pobrała się ponad 57 lat temu. Oboje od tej pory marzyli o potomstwie. Niestety, ich marzenie nie spełniało się. Aż to teraz!

Przez wiele lat mierzyłam się z tym bólem. Byłam pełna poczucia winy, że to z mojego powodu nie możemy mieć dzieci

„Zapłodnienie okazało się możliwe

Ostatecznie się udało. Kobieta urodziła właśnie bliźnięta. Co więcej, po prawie 6 dekadach starań jej największe pragnienie ziściło się podwójnie! Zaszła w ciążę dzięki metodzie in-vitro. Lekarze z prowincji Andhra Pradesh na początku sceptycznie podchodzili do powodzenia tego pomysłu, jednak z czasem przekonali się, że bardzo się mylili. Dyrektor kliniki, w której doszło do zapłodnienia, w rozmowie z Daily Mail powiedział:

Jesteśmy zaskoczeni jej siłą woli. Przeprowadziliśmy testy i okazało się, że zapłodnienie jest możliwe za pomocą in vitro

74-latka urodziła bliźnięta

Co spowodowało, że Erramatti Mangayamma ostatecznie postanowiła zawalczyć o potomstwo w taki sposób? Zainspirowała ją sąsiadka. Kobieta zaszła w ciążę w wieku 55 lat. Wtedy 74-latka odzyskała nadzieję, którą straciła już dawno i zawalczyła. Kilka dni temu na świecie pojawiły się dwie całkowicie zdrowe dziewczynki. Poród miał miejsce przez cesarskie cięcie. Przy szczęśliwej mamie nie zabrakło też jej 78-letniego męża!

„Jestem najszczęśliwsza!

Oczywiście Erramatti twierdzi, że jest w tej chwili najszczęśliwszą kobietą na świecie. Choć sama nie może uwierzyć w to, co się stało. 74-latka obiecuje, że postara się być najlepszą matką na świecie. W rozmowie z mediami powiedziała też:

Nie jestem w stanie wyrazić słowami tego, jak się czuję. Te dzieci w końcu mnie dopełniają. Moje czekanie, trwające prawie 60 lat, wreszcie dobiegło końca. Teraz już nikt mi nie powie, że jestem bezpłodna

Wiadomo już, że kobieta nie będzie mogła karmić dziewczynek piersią. Jednak nie ma to dla niej większego znaczenia. Oczywiście jest pewna, że doskonale sprawdzi się jako mama.

74-latka urodziła bliźnięta. Myślicie, że staranie się o dziecko w takim wieku to dobry pomysł?

Może Cię zainteresować

zamknij