×

6-latka zmarła z odwodnienia. „W ostatnich minutach życia była sama, wyczerpana”

Gdy rosyjskie dzieci chodzą do szkoły, a potem spędzają czas na zabawie, ukraińskie dzieci ukrywają się przed bombami i karabinami, umierają na ulicy i pod gruzami budynków. Ta 6-latka zmarła z odwodnienia, o czym poinformował mer Mariupola. Rosyjscy okupanci pozbawili mieszkańców miasta dostępu do wody i żywności.

6-latka zmarła z odwodnienia

Mieszkańcy półmilionowego Mariupola od kilkunastu dni przechodzą przez piekło na ziemi. Rosjanie pozbawili miasto dostępu do wody, żywności, światła i ciepła. Mariupol jest intensywnie atakowany, a okupanci ostrzeliwują korytarze humanitarne. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie zezwolono ludności cywilnej na ewakuację.

Wczoraj ukraińskie władze poinformowały o śmierci 6-letniej mieszkanki Mariupola. Jak przekazał mer Mariupola Wadym Bojczenko, mała Tania zmarła z odwodnienia.

Z powodu blokady przez rosyjskich okupantów zginęło dziecko. Przyczyną śmierci było odwodnienie

– czytamy w poruszającym, pełnym emocji wpisie.

Bojczenko zaznaczył, że w czasie, gdy dzieci w Warszawie chodzą do szkoły, te z jego miasta są „pozbawiane dzieciństwa”. Podkreślił, że „jego serce jest pełne bólu i nienawiści do Rosjan”.

„Sama, wyczerpana, przestraszona”

Ciało Tanii wyciągnięto spod gruzów zniszczonego domu. Znaleziono też martwą matkę dziewczynki.

Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak długo nasza mała, silna dziewczynka z Mariupola walczyła o życie. Nie potrafimy sobie wyobrazić, ile cierpienia musiało znieść to niewinne dziecko. W ostatnich minutach życia była sama, wyczerpana, przestraszona

– relacjonuje mer Mariupola.

Bojczenko po raz kolejny podkreślił, że mieszkańcy Mariupola są ofiarami katastrofy humanitarnej. Rosjanie nadal blokują wszystkie próby dostarczenia najpotrzebniejszych produktów. A gdy zapowiadają, że nie będą strzelać do ewakuujących się ludzi, nie dotrzymują słowa.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij