×

5-latek zabrał rodzeństwo na przejażdżkę samochodem. W tym czasie ich rodzice spali!

Dzieci są nieprzewidywalne, a ich fantazja potrafi doprowadzić do sytuacji, które przyprawiają dorosłego o zimne poty i zawroty głowy. Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w zachodniej Szwecji, gdzie 5-latek uprowadził samochód rodziców, podczas gdy oni jeszcze spali. To mogło skończyć się tragicznie.

5-latek uprowadził samochód rodziców

Do niecodziennej sytuacji doszło na Klackerupsgatan w Halmstad. Dwoje rodzeństwa zabrało kluczyki do samochodu, gdy rodzice spali, wyszło z domu i pojechało na przejażdżkę. Nie byłoby w tym nic aż tak nadzwyczajnego, gdy nie fakt, że oboje maluchów miało po 5 lat!

Trudno powiedzieć, w jaki sposób udało im się uruchomić pojazd i ruszyć przed siebie, ale to zrobili.

5-latek uprowadził samochód rodziców
Flickr

„Kołyszący się” na jezdni pojazd zauważył jeden z kierowców, który chwycił za telefon i zawiadomił o wszystkim policję. Nie miał przy tym pojęcia, że za kierownicą siedzi 5-letnie dziecko. W międzyczasie jednemu z mężczyzn udało się dostać do samochodu i go zatrzymać. Z pewnością był mocno zaskoczony, kiedy zobaczył kto znajduje się w środku.

5-letnie rodzeństwo zdążyło przejechać około 150 metrów zanim zostało zatrzymane

Niewielki odcinek wystarczył, aby uszkodzić inne pojazdy. W sumie 5-latek uszkodził sześć innych samochodów, które były zaparkowane wzdłuż ulicy. Co najważniejsze, nikt nie ucierpiał.

W zaistniałej sytuacji uszkodzone samochody nie bolą tak bardzo. Najważniejsze jest, że nikt nie został ranny. Finalnie skończyło się na zszokowanych dzieciach, które nie rozumieją, co się stało, i rodzicach, którzy są mocno zdenerwowani myślą o tym, co mogło się wydarzyć

– komentuje rzecznik policji Stefan Gustafsson.

Wikimedia Commons

Według ustaleń policji, jeden z 5-latków wykazuje ogromne zainteresowanie samochodami, a kiedy udało mu się znaleźć kluczyki, nie mógł oprzeć się okazji przejażdżki.

Póki co nie wiadomo, czy rodzicom 5-latków grozi kara za brak należytej opieki nad dziećmi. Z całą pewnością natomiast rodzeństwo maluchów pozostanie w tej sytuacji bezkarne ze względu na swój wiek, o ile kary nie wymierzą im sami rodzice.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www-gp-se.translate.goog
Fotografie: Flickr

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij