×

48-latek skoczył do Wisły z mostu drogowo-kolejowego w Płocku

48-latek skoczył do Wisły z mostu drogowo-kolejowego w Płocku. Rzeka jest częściowo skuta lodem. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Błyskawiczna akcja ratunkowa

Do tragedii doszło w piątek wczesnym popołudniem. 48-letni mężczyzna skoczył z Mostu Legionów Piłsudskiego w Płocku do wypełnionej krą Wisły. Jak ujawnia Urząd Miasta Płocka:

Około godz. 13.10 mężczyzna skoczył z mostu do skutej lodem Wisły. Zdarzenie zauważył patrol straży miejskiej, który przystąpił do interwencji.

W związku z sytuacją powodziową w rejonie Płocka, nadbrzeża Wisły są patrolowane przez służby ratunkowe, które błyskawicznie zorientowały się w sytuacji. Mężczyźnie natychmiast ruszył na pomoc patrol straży miejskiej wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz strażakami. 48-latek nie spadł na lód, lecz do wody.

Żołnierze i strażacy wyciągnęli mężczyznę z wody. To była ryzykowna akcja. Funkcjonariusze utworzyli w miejscach skutych lodem łańcuch, wzajemnie się asekurując, aby wydobyć mężczyznę. Na brzegu natychmiast udzielono mu pierwszej pomocy. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni zabrali go karetką do szpitala.

48-latek skoczył do Wisły

Jak ustalono, 48-letni mężczyzna, który w piątek skoczył z mostu,  jest mieszkańcem Gostynina. Jak podkreślają funkcjonariusze, błyskawiczna akcja ratunkowa była wspólną zasługą żołnierzy WOT, strażników miejskich i strażaków. Jak poinformowała wczoraj po południu rzeczniczka płockiej policji Marta Lewandowska:

To 48-letni mieszkaniec Gostynina. W wyniku skoku z mostu do Wisły doznał obrażeń. Jest obecnie w szpitalu pod opieką lekarzy.

Błyskawiczną reakcją pochwalili się terytorialsi na oficjalnym profilu WOT na Twitterze:

Dziś #terytorialsi wspólnie ze strażnikami miejskim z Płocka podjęli akcję ratowniczą. Stworzyli żywą linę i asekurując się wzajemnie wydostali na brzeg mężczyznę, który spadł do Wisły.

Niestety, jak tego samego dnia wieczorem poinformowała rzeczniczka płockiej policji, lekarzom nie udało się uratować 48-latka. Zmarł w szpitalu.

 

Źródła: www.rmf24.pl, www.o2.pl

Może Cię zainteresować

zamknij